Uitingen op social media spelen steeds vaker een rol in geschillen tussen werkgever en werknemer. Dat resulteert in jurisprudentie, waaruit blijkt dat rechters waarde hechten aan een goed opgesteld en uitgevoerd social media beleid. Hoewel steeds meer werkgevers overgaan tot het opstellen van een dergelijk beleid, blijft het gebruik van social media een grijs gebied. Reden voor BW7 om op 19 september aanstaande een bijeenkomst rond het thema Social Media en Arbeidsrecht te organiseren.
"Het is voor werkgevers en HR-managers belangrijk op de hoogte te zijn van de lijn die door rechters gevolgd wordt ten aanzien van social media in arbeidsrechtzaken, zodat zij een goede inschatting kunnen maken van de risico's", aldus Elly Huijs, arbeidsjurist bij BW7. Social media kan bijvoorbeeld een rol spelen in ontslagzaken, wanneer een arbeidsongeschikte werknemer via een 'post' op Facebook of Twitter aangeeft op het terras aan de wijn te zitten of mee te lopen in een marathon. "Doordat de jurisprudentie op dit gebied groeit, worden de voorwaarden waaronder de werkgever deze informatie kan gebruiken, steeds duidelijker. Zo mag de werkgever in dit soort gevallen onder bepaalde voorwaarden overgaan tot loonopschorting, stopzetten van het loon of zelfs ontslag. Tijdens de bijeenkomst op 19 september leggen we op praktische wijze uit hoe werkgevers om kunnen gaan met dit soort kwesties", aldus Huijs.
Social media kan ook op een andere manier invloed hebben op de werkvloer. "Een geschil tussen werkgever en werknemer kan in de praktijk escaleren door het gebruik van social media. Bijvoorbeeld doordat een werknemer negatieve of discriminerende berichten over collega's of de werkgever op Twitter of Facebook plaatst." Er zijn echter grenzen aan hetgeen een werknemer op social media mag plaatsen. In de jurisprudentie is bepaald dat de vrijheid van meningsuiting wordt begrensd door de zogenaamde norm van 'goed werknemerschap', een norm die wordt ingevuld door beginselen van zorgvuldigheid en redelijkheid en billijkheid. Huijs: "Een duidelijk opgesteld en gecommuniceerd social media beleid kan in de praktijk veel problemen voorkomen. Zo zal een werknemer minder snel overgaan tot het posten van eerdergenoemde berichten, indien hij zich bewust is van de gevolgen, zowel voor werkgever als voor werknemer zelf. En ook een rechter hecht hier waarde aan, mocht het onverhoopt tot een rechtszaak leiden."
Jeroen Bergen, Managing partner bij de Primatch HR groep, gaat tevens in op het gebruik van social media tijdens de werving- en selectieprocedure. "Een grote meerderheid van de Nederlandse bevolking is actief op social media. Dat biedt, nog meer dan vijf jaar geleden, de mogelijkheid om een online check van kandidaten uit te voeren", aldus Bergen. Maar hoe kan een kandidaat op social media worden gescreend en kan een kandidaat, of een werknemer, geconfronteerd worden met hetgeen er is gevonden op het internet? Bergen: "Het is van belang de gevolgen van de gevonden informatie niet uit het oog te verliezen en daarnaast de bron te controleren. Ook zouden werkgevers erbij stil moeten staan wat kandidaten eigenlijk over hen kunnen vinden: de truck werkt immers ook andersom."
Deelnemers van de bijeenkomst kunnen hun arbeidsjuridische vragen op voorhand aan de sprekers voorleggen. De bijeenkomst vindt plaats in Hotel Mercure Utrecht/Nieuwegein van 15:00 uur tot 17:00 uur, met aansluitend een borrel. Deelname is gratis voor BW7-leden. Niet-leden betalen 95 euro. Klik hier voor aanmelden.

Abonneren
Vacatures
- Commercieel Logistiek Medewerker
- Medewerker Marketing & Communicatie
- Assistant Technical Manager
- Inkoop Controller
- QA/QC Administrator
- Support Medewerker
- Loodskantoor Medewerker Verlading
- Trader in Zachtfruit en Exoten
- Installatie- / servicemedewerker interieurbeplanting
- Teeltchef tuinbouw Zuid-Korea
Top 5 - gisteren
- "Ik dacht eigenlijk dat dit in ons kleine land niet mogelijk was"
- Veiligheidswaarschuwing Pure Goat Company Volledige Zuigelingenvoeding 1, 800 gram
- Biologische melkprijs Eko-Holland stijgt met 2 euro
- Seepje grote winnaar eerste editie De Social EnterPrizes
- Mimo: Biologische chocolate-chipkoekjes om af te bakken
Top 5 - afgelopen week
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Tweede Kamer: "Ondersteun biologische koplopers in stikstofaanpak"
- Fotoreportage: Jubileumjaar De Groene Passage feestelijk afgetrapt met Zomermarkt
- Anders Invest Food & Agri fonds participeert in Horizon Natuurvoeding
- De Speld steekt de draak met biologisch
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-04-07 "Met BioGraphy vertelt elke biologische appel zijn eigen verhaal"
- 2022-04-07 "Marni Fruit, BIO-Center ZANN, African Growers Coöperatie U.A. en Harva International over op GreenCommerce"
- 2022-03-30 Skal kampt met grote ICT-storing
- 2022-03-09 Een ERP-implementatie: Hoe bereik je de beoogde doelstellingen?
- 2022-02-24 "Handels- en productiebedrijven iets meer bezig met digitalisering"
- 2022-02-02 Power BI in de AGF
- 2022-01-28 Webinar ‘De nieuwste generatie software voor de digitalisering van jouw foodbedrijf’
- 2022-01-27 AGF-automatiseerders reageren op onmacht Belastingdienst om btw-verlaging op groenten en fruit door te voeren
- 2021-12-24 "Digitale workflow bespaart tot wel 800 papieren bonnen per week"
- 2021-12-13 ''Organisaties hebben digitale investeringen nodig om bij te blijven''
- 2021-11-11 Data voor een duurzamere landbouw- en voedselketen
- 2021-10-07 Holland & Barrett gaat samenwerking aan met RangeMe voor lokaal inkopen
- 2021-10-06 Grip krijgen op je documenten met Microsoft 365
- 2021-09-15 "Wildgroei apps problematisch bij digitalisering landbouw- en voedselsector"
- 2021-09-07 Robot in de voorhoede van de verbetering van de biologische tuinbouw
- 2021-08-19 Aantal nieuwe webshops groeit hard: veel voeding, maar ook bonsaibomen
- 2021-08-13 "Door wildgroei aan software komt precisielandbouw niet van de grond"
- 2021-06-29 Meeder Group investeert in de toekomst door keuze naar data-driven organisatie
- 2021-06-29 "De schade van ransomware is nu al groot, we staan voor een ongekende uitdaging"
- 2021-06-18 Oogstrobot plukt 90% succesvol tomaten in Nederlandse kas