"Innovatie nodig, maar geen genetische manipulatie"
IFOAM dringt aan op classificeren GMO-technieken
"Nieuwe technieken zijn even risicovol als de huidige en dienen niet te worden gebruikt in de biologische agricultuur en het milieu en al helemaal niet worden vrijgesteld van risicobeoordeling", waarschuwt Christopher Stopes, Directeur van IFOAM EU.
"Elke poging om dat wel te doen, zou voor chaos zorgen op de gehele voedselmarkt en averechts werken", voegt de adjunct directeur toe. "Consumenten moeten kunnen beslissen, maar dat kan alleen met herleidbaarheid en etikettering, zonder welke de afkomst van de producten niet te traceren is."
"Er is innovatie nodig in de plantenveredelingsector, maar die moet niet leiden tot genetische manipulatie, met haar onvoorspelbare neveneffecten en waarvan alle de betreffende bedrijven profiteren", voegt Eric Gall, de beleidsmanager, toe.
De in de visienota genoemde veredelingstechnieken stroken niet met de principes van biologische teelt. Het liberaliseren van de nieuwe technieken betekent dat er producten gaan circuleren die niets met biologisch teelt te maken hebben vrijgesteld zijn van herleidbaarheid en etikettering.