Jaap Molenaar en Jacqueline Leermakers zijn dit jaar in Warmenhuizen gestart met het telen van biologische groenten en kruiden in de vorm van een pluktuin, dit onder de naam Samen Telen. "Wij werden niet blij van alle negatieve berichten in de media over voedselschandalen en de negatieve gevolgen van het gebruik van gif voor mens en dier", geven ze op de website www.samentelen.bio aan.
De groentepluktuin Samen Telen werkt volgens een 'pergola-systeem'. Het wordt ook wel Community Supported Agriculture (CSA) genoemd. In dit pergola-systeem werken tuinders en leden samen. De tuinders en de leden maken een aantal afspraken over de groentepluktuin en de productie, bijvoorbeeld over het gezamenlijk delen van de oogst. En zowel de tuinders en de leden moeten hun best doen om succesvol en rendabel groenten te telen. Ook worden de kosten gezamenlijk gedeeld. De leden betalen van te voren hun aandeel, zodat de tuinders met dit geld zaden, huur van land, kas en machines et cetera kunnen betalen.
Door aan het begin van het seizoen een groenteaandeel te kopen zijn de tuinders verzekerd van voldoende financiële middelen. De leden plukken niet alleen verse biologische producten, maar genieten ook van het sociale leven op en rond het bedrijf.
Voor meer informatie: www.samentelen.bio

Abonneren
Vacatures
- Afroeper / Inkoper
- Rozenplanner
- Ervaren Internationaal Salesmanager
- Int. Product- en Cropspecialist Propagation (opkweek)
- (Jr.) Specialist Duurzaamheid en Data
- Junior Kwaliteitscontroleur
- Productieleider
- Salesmanager substraten West-Europa
- Manager Quality Assurance (QA)
- Accountmanager Data Management - Agri
Top 5 - gisteren
- Eosta overgenomen door Anders Invest
- In huisstof op boerderijen zitten grote aantallen bestrijdingsmiddelen, blijkt uit nieuw onderzoek
- "Gaat de basisprijs niet omhoog, dan is dit, vrees ik, de laatste generatie lokale telers"
- Recall mayonaise vanwege fout op het etiket
- "Vanaf maandagmorgen is het helemaal losgegaan op de uienmarkt"
Top 5 - afgelopen week
- "De bio-sector is niet welkom onder alle deskundigen en organisaties die voor deze ronde tafel zijn uitgenodigd"
- "High oleïc pinda's bevatten meer goede vetten dan andere pinda's"
- Eosta overgenomen door Anders Invest
- Lidl zet in op biologische huismerken
- In huisstof op boerderijen zitten grote aantallen bestrijdingsmiddelen, blijkt uit nieuw onderzoek
Top 5 - afgelopen maand
- HAK zet in op 100% biologische productie
- Fotoreportage Biobeurs: wennen in Den Bosch
- "Regeneratieve landbouw is keiharde greenwashing door multinationals"
- "De bio-sector is niet welkom onder alle deskundigen en organisaties die voor deze ronde tafel zijn uitgenodigd"
- Verdienmodellen en de wereld op z'n kop
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-02-03 "Gedroogde paddenstoelen zijn lang houdbaar en kunnen heel goed bewaard worden"
- 2023-02-03 "Gaat de basisprijs niet omhoog, dan is dit, vrees ik, de laatste generatie lokale telers"
- 2023-02-03 "Vanaf maandagmorgen is het helemaal losgegaan op de uienmarkt"
- 2023-02-02 Beperkte vraag naar biologische peren van overzee
- 2023-02-01 "De prijs van biologische amandelen is fors gedaald"
- 2023-02-01 Verkoop biologische AGF in de VS daalde in volume in 2022
- 2023-02-01 Nieuwe vereniging Bioplant geeft de biologische akkerbouw een nationale stem
- 2023-01-31 "De bio-sector is niet welkom onder alle deskundigen en organisaties die voor deze ronde tafel zijn uitgenodigd"
- 2023-01-30 "We willen export van bio-appelen verder ontwikkelen"
- 2023-01-27 "Als de biologische appelverkoop niet stijgt, zullen we onze Jonagold nooit verkocht krijgen"
- 2023-01-27 "Nu ook Turkse bio granaatappelen"
- 2023-01-26 "Het biologische Primofiori seizoen verlengen kan de terugval in Verna compenseren"
- 2023-01-26 Zorgt een gezonde landbouwgrond ook voor gezonde darmen?
- 2023-01-26 Biologische landbouw geeft hogere opbrengsten in extreme weersomstandigheden
- 2023-01-26 "Klimaatverandering gaat ons allemaal geld kosten"
- 2023-01-25 Europese autoriteit: "Verband tussen Parkinson en pesticiden onvoldoende getest bij toelating bestrijdingsmiddelen"
- 2023-01-25 Biologische landbouw in de EU verdubbelde in 10 jaar
- 2023-01-25 "De sneeuw kan tot een klein aanbodtekort van boerenkool leiden"
- 2023-01-23 BelOrta verkoopt eerste komkommers van 2023
- 2023-01-23 Nieuw Ekovrienden-initiatief: de biodynamische appelperenboomgaard van Maaike Bischot