BioForum Vlaanderen, de koepel- en ketenorganisatie van de biologische landbouw en voeding, koos donderdag 8 december een nieuwe voorzitter. De Raad van Bestuur stelt aan de Algemene Vergadering Kurt Sannen voor als opvolger van Johan Devreese. De Algemene Vergadering, gepland eind januari, dient dit mandaat nog te bekrachtigen.
Kurt Sannen is biologisch veehouder met rundvee en schapen. Zijn bedrijf, het Bolhuis te Diest, kwam tijdens de Bioweek van 2010 reeds in de kijker als winnaar van de Bio Award. De jury prees toen het succesvol samengaan van economische landbouw en zorg voor biodiversiteit.
Sannen is bio-ingenieur en verdiende eerder zijn strepen met beleidswerk, in hoofdzaak vanuit de natuursector. Daarbij pleitte hij steeds voor het duurzaam samen gaan van een economisch leefbare landbouw met natuurbehoud.
Met Sannen kiest BioForum opnieuw voor een bruggenbouwer die de positieve visie en aanpak van BioForum met gedrevenheid zal voortzetten.
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- "Als we stoppen met gifgebruik en kunstmest, dan zal er veel goeds gebeuren voor de boeren"
- "Basilicumolie, waar het allemaal mee begon, is nog altijd ons meest populaire product"
- QR-code neemt consument bij de hand in de wereld van specerijen
- PAN Nederland constateert meer bestrijdingsmiddelen in tuinplanten
- Demoveldbijeenkomsten robuuste aardappelrassen: 4, 11 en 20 juli
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-06-30 Tweede Kamer: "Ondersteun biologische koplopers in stikstofaanpak"
- 2022-06-29 Eerste hide&b cabin verlaat de fabriek
- 2022-06-28 "Wij komen langzaam uit de 'Biomarkt-patstelling' en dat is goed nieuws!"
- 2022-06-28 IFOAM gaat pleiten voor nationale invulling van de extra voorwaarden van het nieuwe GLB
- 2022-06-27 Extra aandacht voor nieuwe verdienmodellen bij vierde editie van Boerenversneller
- 2022-06-27 Genomineerden BioVLAM 2022: Bio-Planet, Brouwerij 3 Fonteinen, De Zuivelarij, Rawijs en Vitaetom
- 2022-06-27 Skal constateerde in 2021 geen enkele non-conformiteit bij 67% van de gecertificeerde bedrijven
- 2022-06-24 Toast op 5 jaar BioAcademy en 15 jaar BioVelddag
- 2022-06-20 Tienduizend mensen demonstreren tijdens Klimaatmars in Rotterdam
- 2022-06-20 Land van Ons helpt biologische boer in Hasselt aan opvolger
- 2022-06-20 Fotoreportage jubileumfeest BioNederland
- 2022-06-20 Viering 40-jarig jubileum CLM
- 2022-06-20 Vlaamse bio-sector gaat voor 25% ambitie
- 2022-06-16 Demodag onderstreept de potentie van mengteelt
- 2022-06-16 Hoe zorg je ervoor dat je kind gezond eet?
- 2022-06-16 Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
- 2022-06-15 Samen tegen Voedselverspilling wint WUR Impact Award 2022
- 2022-06-15 Milieu-impact voedselproductie moet meer nadruk krijgen
- 2022-06-09 Noord-Brabant: De hele keten aan zet voor een duurzame Landbouw en Voedselsector
- 2022-06-08 "Een systeem waar meer energie in gaat dan eruit komt, komt uiteindelijk tot stilstand"