In het eerste halfjaar van 2011 zijn er volgens onderzoek van Bio-Markt.info in Duitsland 29 nieuwe biologische supermarkten geopend of is het winkeloppervlakte van bestaande winkels verder uitgebreid. Voor het hele jaar bekeken, zou dat neerkomen op ongeveer 60 nieuwe openingen, iets minder dan in 2010.
Vorig jaar kwamen er in totaal 65 nieuwe natuurvoedingswinkels (200 vierkante meter winkeloppervlakte) en biologische supermarkten (400 vierkante meter) supermarkten bij. Drie van de nieuwe natuurvoedingswinkels kwamen tot stand door verhuizing of uitbreiding.
De totale nieuwe ingerichte winkeloppervlakte ligt momenteel op ongeveer 14.173 vierkante meter, dat is 6 procent minder dan in dezelfde periode in 2010 (15.086 vierkante meter). Daar staat 700 vierkante meter aan sluitingen tegenover. Dit onder meer als gevolg van verhuizingen.
Bron: Bio-Markt.Info