De koeien van Weerribben Zuivel zijn weer buiten

Afgelopen weekend gingen de koeien van Weerribben Zuivel weer naar buiten. De boerderij ligt aan de rand van het grootste aaneengesloten laagveenmoeras van Noordwest-Europa, Nationaal Park Weerribben-Wieden. De koeien lopen in bloemrijke weides vol vlinders en bijen. Samen met Vogelbescherming Nederland zorgt Weerribben Zuivel voor weilanden waarin niet alleen de koeien heerlijk kunnen grazen maar waar ook de kenmerkende Nederlandse boerenlandvogels en hun kuikens goed gedijen.



Dat de koeien weer buiten lopen zorgt voor een andere vetsamenstelling in de melk. Van deze melk wordt onder andere grasboter en graskaas gemaakt. Deze producten zijn heerlijke romig en vol van smaak. Kenmerkend voor de grasboter is dat hij beter smeerbaar is dan de boter die wordt gemaakt van de melk in de koudere maanden als de koeien binnen staan.



Bekijk hier het filmpje van de Koeiendans:



Voor meer informatie: www.weerribbenzuivel.nl

Publicatiedatum:



Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier


Ander nieuws uit deze sector:


Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.