De biologische ananassen van Nature & More zijn voorzien van een miniflyer die vertelt waar het fruit geproduceerd werd, door welke teler en de wijze waarop die teler te werk ging. Je kunt namelijk een kaartje bevestigen aan de kroon van de vrucht. Het merk wil hiermee de verborgen kosten van ananasteelt inzichtelijk maken.
Op de kaartjes van de ananas van teler Andres kun je bijvoorbeeld aflezen dat zijn bio-ananas de maatschappij 2.013 euro voordeel oplevert ten opzichte van gangbare ananas voor het klimaat, en 805 euro voor water, per hectare per jaar. Wat zijn die verborgen kosten precies? Dat zijn verliesposten zoals watervervuiling door kunstmest, of de bijensterfte door gewasbeschermingsmiddelen en gebrek aan voedselbronnen.
Nature & More, het merk van Eosta voor biologische groente en fruit, lanceerde dit jaar de Europa-brede campagne 'The True Cost of Food'. De producten in de winkel zoals peren, sinaasappelen, citrus en druiven werden voorzien van kaartjes met informatie over de verborgen kosten van voedselproductie. De kunst is echter om als leverancier die informatie ook echt in het winkelschap te krijgen; niet elk verkooppunt ziet het zitten om flyers bij de producten te verstrekken.
De ananassen zijn breed te verkrijgen; vooral in natuurvoedingswinkels maar ook in supermarkten in Duitsland, Nederland, Zweden, Belgiƫ, Frankrijk, Denemarken, Finland en andere landen.
Voor meer informatie:
www.natureandmore.nl
www.eosta.nl

Abonneren
Vacatures
- Business Development Manager – Frozen Fruits
- Commercieel Logistiek Medewerker
- Medewerker Marketing & Communicatie
- Assistant Technical Manager
- Inkoop Controller
- QA/QC Administrator
- Support Medewerker
- Loodskantoor Medewerker Verlading
- Trader in Zachtfruit en Exoten
- Installatie- / servicemedewerker interieurbeplanting
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Tweede Kamer: "Ondersteun biologische koplopers in stikstofaanpak"
- Fotoreportage: Jubileumjaar De Groene Passage feestelijk afgetrapt met Zomermarkt
- Anders Invest Food & Agri fonds participeert in Horizon Natuurvoeding
- De Speld steekt de draak met biologisch
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-07-05 Fresh Del Monte breidt Fairtrade bananenaanbod uit
- 2022-07-05 Oprichter Fairtrasa vertelt tijdens podcast over ontvoering door Mexicaanse gangsters
- 2022-07-04 Fotoreportage: Agro Duiveland officieel geopend
- 2022-07-04 "Het beleid ter ondersteuning van de biologische landbouw in Frankrijk blijft ontoereikend"
- 2022-07-04 Duitsland krijgt overkoepelende vereniging voor biologische plantenveredeling
- 2022-07-01 Demoveldbijeenkomsten robuuste aardappelrassen: 4, 11 en 20 juli
- 2022-06-30 "Leg biologische producten bij elkaar voor 60% meer omzet"
- 2022-06-29 Biologische blauwe bessenteelt plust in Peru
- 2022-06-29 "Voedseleducatie zou al moeten beginnen op het moment dat kinderen geboren worden"
- 2022-06-28 "Zimbabwe kan export biologische gewassen benutten"
- 2022-06-27 Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- 2022-06-24 Johan Groen naar Geersing Potato Specialist
- 2022-06-24 Portfolio DSV TerraLife biologische groenbemestermengsels vernieuwd
- 2022-06-24 "Politieke druk overschaduwt wetenschappelijke basis nieuwe wetgeving koudebehandeling Zuid-Afrikaanse sinaasappelen"
- 2022-06-23 "Op deze korte termijn uitgesloten worden van de Europese biologische markt, doet pijn en brengt voortbestaan van onze telers in gevaar"
- 2022-06-21 Nautilus Organic en FruitMasters lanceren biologisch afzet- en kennisplatform BioMasters
- 2022-06-21 Pcfruit maakt specifieke gewasbeschermingslijsten voor erkende bio middelen
- 2022-06-20 "Goede vraag naar limes, maar volop uitdagingen om ze in Europa te krijgen"
- 2022-06-20 Veel belangstelling voor demonstratie cameraschoffel-systemen
- 2022-06-17 Overijssels versnellingsprogramma stimuleert teelt en afzet eiwitrijke gewassen