
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
- In memoriam Harmen Peters
- René Groenen en Gineke de Graaf nemen afscheid van biologisch-dynamische boerderij De Beersche Hoeve
- Fotoreportage: Bio-producenten op PLMA 2023
- "Diversiteit is altijd beter dan een monocultuur"
- Meer natuur, beter voor dierenwelzijn: maar boer Gerjo Koskamp kan het niet alleen
Top 5 - afgelopen maand
13 november in Leuth
Ontdekkingstocht: Op bezoek bij bio-zuivelboerderij Groenhouten
Groenhouten is een echt gezinsbedrijf. Het gezin Groenhouten leeft met en van hun melkkoeien, die nog gewoon hoorns hebben. Dagelijks worden de koeien gemolken en daarvan worden er heerlijke biologische producten gemaakt, zoals kaas, roomboter, slagroom, yoghurt, kwark en natuurlijk verschillende soorten melk.
De boerin is deze middag de gastvrouw en zal het gezelschap rondleiden op de boerderij. Ze komen meer te weten over de koeien. Wat eten koeien eigenlijk, wanneer geven ze melk en hoe worden ze gemolken? Wat kan er allemaal gemaakt worden van hun melk en hoe gaat dat? Wanneer en hoe worden kalfjes geboren? En wat is dat eigenlijk, biologisch? Hoe gaat dat in zijn werk?
Tijdens het bezoek kijken ze naar de dieren in de stallen of in de wei, en nemen ze een kijkje in de melkstal en in de productieruimte van de kaas en de zuivel. Ook mogen ze enkele producten proeven!
13:45 uur: Verzamelen bij boerderij Groenhouten, Plezenburgsestraat 1 Leuth.
14:00 uur: Start.
Als je Leuth binnenkomt, ga je bij het kerkplein rechtsaf (Plezenburgsestraat) en dan na 100 meter de eerste boerderij aan de linkerkant.
Deze tocht mag je niet missen! Schrijf je vooraf in bij het Natuurmuseum Nijmegen, telefoon 024 3297070 of via info@natuurmuseum.nl.
Deelname kost 3 euro. Met een stempelkaart betaal je 2 euro. Vrienden van het IVN en het Natuurmuseum Nijmegen betalen 1,50 euro.
Trek oude kleren aan en stevige schoenen of laarzen. De tocht duurt ongeveer twee uur. Na afloop is er voor iedereen limonade. Een gratis folder met alle ontdekkingstochten is verkrijgbaar bij het museum. Kijk voor meer informatie op www.natuurmuseum.nl.
Voor meer informatie over zuivelboerderij Groenhouten: www.groenhouten.nl
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-06-02 Arla bio-melkprijs daalt met 2 eurocent per kilo in juni
- 2023-06-02 Melkprijs Eko-Holland in juni met vijftig cent omlaag
- 2023-06-01 "We willen iedereen met wie we zaken doen aardig vinden"
- 2023-06-01 Pioniers geven aftrap voor de Maand van het Kalf
- 2023-06-01 "Historisch gezien hebben we nooit zoveel dierlijke producten geconsumeerd als nu, dus wat matigen daarmee kan geen kwaad"
- 2023-05-31 FrieslandCampina verlaagt bio-garantieprijs in juni met 25 cent
- 2023-05-31 Amerikaans landbouwministerie biedt steun aan biologische zuivelproducenten
- 2023-05-31 Weideseizoen: toezicht op weidegang dieren gestart
- 2023-05-30 Juni: Maand van het Kalf
- 2023-05-26 Biologische volle melk Schwarzwaldmilch gekozen tot beste ambachtelijke melk
- 2023-05-24 Biologisch melkveehouder Arie van den Berg op bezoek bij Vroege Vogels Radio
- 2023-05-24 "Vier stappen om broei in de kuil tegen te gaan"
- 2023-05-23 Eerste honderdtonner van Bio Opneij Wytze van de Bio-KI
- 2023-05-23 Provamel focust voortaan op het gamma lang houdbare plantaardige drinks, room en desserts
- 2023-05-23 Innovatiehuis De Peel roept label in het leven om lokale biologische kaas op de kaart te zetten
- 2023-05-22 "Diversiteit is altijd beter dan een monocultuur"
- 2023-05-22 Bio-boeren trekken meer dan 2500 bezoekers tijdens Campina Open Boerderijdagen
- 2023-05-19 Geitenhouderij De Molswaerd gaat van biologisch naar eco-vriendelijk
- 2023-05-17 Maatschap Muggen wint Agroscoopbokaal Biologisch
- 2023-05-12 Veehouderijdocent Frens Schuring neemt Weidegangtrofee in ontvangst