
De familie Van Leeuwen won eerder dit jaar de Modder-Trofee voor de Mooiste Modderpoel van 2012. Peter toont de beker.
Van Leeuwen is leverancier van De Groene Weg. In samenspraak met De Groene Weg is besloten om het bedrijf verder te vergroten. Daarom is eerder dit jaar al een nieuwe kraamstal in gebruik genomen en daar komt nu dus een nieuwe stal bij. "De vraag naar biologisch varkensvlees groeit nog altijd en de afzet loopt goed. Daarom hebben we besloten om verder op te schalen. Hiermee kunnen we ook de kosten wat drukken." Het bedrijf gaat nu naar 270 zeugen en 1400 vleesvarkens. "Daarmee zitten wij aan de max. Een verdere uitbreiding is wat mij betreft aan de generatie na mij."
De stal is van alle gemakken voorzien. "Ik ben erg blij met het automatische mestschuifsysteem en de nevelinstallatie. Dankzij de nevelinstallatie zullen we binnen minder last hebben van stof en buiten geeft het de varkens de nodige verkoeling." Er is ook aan duurzaamheid gedacht. Zo is de nieuwe stal voorzien van LED-verlichting en er zijn zonnepanelen op het dak geïnstalleerd. "Hiermee willen we zelfvoorzienend worden in de stroomvoorziening." In de stal is ook een computergestuurd voersysteem te vinden.

Open dag
Peter hoopt op veel belangstelling voor de open dag. Bezoekers zijn van harte welkom om de stal te komen bezichtigen onder het genot van een hapje en een drankje. De open dag wordt verder opgeleukt met ongeveer twintig stands en een prijsvraag.Klik hier voor de uitnodiging.
Voor meer informatie:
Peter van Leeuwen
Mts van Leeuwen
Hennisdijk 9A
4116 RK Buren
0344 571278
petmari@xs4all.nl