Werknemers die teveel drinken zijn even gemotiveerd als anderen, maar ondervinden wel psychische en lichamelijke problemen op werkgebied. Ze kunnen zich minder goed concentreren en presteren dus minder goed. Bovendien voelt een groot deel van de werknemers die te veel drinken zich neerslachtiger (42 procent), zijn deze werknemers sneller kwaad op collega’s (38 procent) en melden ze zich vaker ziek
Bijna 1 op 5 kaderleden drinkt te veel. Overmatig alcoholgebruik bij werknemers leidt tot concentratieproblemen en verminderde prestaties op het werk. Dat blijkt uit onderzoek van HR dienstverlener Securex.
Ruim 14% van de Belgische werknemers drinkt in het algemeen te veel (meer dan 2 glazen per dag bij vrouwen en meer dan 3 bij mannen). Er zijn significant meer mannen (18%) dan vrouwen (10%) met schadelijk alcoholgebruik . 18% van de kaderleden drinkt te veel. Arbeiders (16%) en bedienden (12%) sluiten het rijtje.
Werknemers die te veel drinken ervaren zowel psychische als fysische klachten. Ruim 38% van de werknemers met overmatig alcoholgebruik voelt zich lichamelijk minder goed. Meer dan 35% is psychisch niet goed in staat om te werken (in tegenstelling tot 15% van de werknemers die minder drinken). Daarbij komt dat een groot deel van de werknemers die te veel drinken zich neerslachtiger voelt dan anders (42%) en zich sneller kwaad maakt op collega’s (38%).
Klik hier voor het volledige artikel op 6minutes.be
Abonneren
Vacatures
Eén op de vijf werknemers drinkt teveel
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-09-28 Leer biologisch Lelystad kennen met een fietstocht
- 2023-09-28 Nederlanders lijken klaar om milieusprong te maken
- 2023-09-27 "Betere loonstrook schept veel meer helderheid voor werknemer"
- 2023-09-25 Zweden biedt mogelijkheden voor Nederlandse bio-leveranciers, maar ook uitdagingen
- 2023-09-18 Too Good To Go voor de vijfde keer verkozen tot meest inspirerende organisatie van Nederland
- 2023-09-12 Quiz over gentech
- 2023-09-07 Praat u ook met werknemers over doorwerken na de AOW?
- 2023-09-05 Re-export afgelopen jaren grootste aanjager Nederlandse exportgroei
- 2023-09-04 ACM: Consumenten hebben recht op duidelijke informatie over duurzaamheid
- 2023-08-30 Belastingdienst van start met inning coronaschuld
- 2023-08-28 Natuur & Milieu waarschuwt voor alarmerend veel bestrijdingsmiddelen in Nederlandse wateren
- 2023-08-25 "Niet verbaasd als inflatie weer zal stijgen"
- 2023-08-25 Groei biolandbouw stagneert: minder geitenhouders en pluimveeboeren
- 2023-08-22 "Onteigeningsdeskundige steeds belangrijker, maar nauwelijks verankerd in de wet"
- 2023-08-22 Hoe kun jij jouw CO2-voetafdruk verkleinen? Check het nu!
- 2023-08-18 Steeds vaker extreme neerslag in Nederland