Er kunnen flink wat biologische rundvlees-veehouders in Noord-Holland bij komen. Dat zegt groothandel Commandeur Ekovlees in De Goorn, die de productie graag wil opvoeren.
"Als er 1500 hectare aan biologische rundvleeshouderij bij komt in Noord-Holland, kunnen wij die extra koeien goed verwerken", zegt Albert Rozendaal van Commandeur Ekovlees. Nu slacht deze grote biologische slagerij zo'n veertig koeien per week. Dat kunnen er gemakkelijk tien meer worden.
De slachterij heeft afspraken gemaakt met de Dekamarkt. De Dekamarkt wil flink inzetten op diervriendelijk vlees. De afspraak is vooral belangrijk voor de afzet van hamburgers en rundergehakt. Daardoor kunnen er meer koeien verwerkt worden. Daarmee komen er vanzelf meer entrecotes en biefstukken beschikbaar. "Vanuit de horeca is de vraag naar die luxe vleessoorten sowieso al groter dan wij kunnen leveren."
Commandeur werkt nu samen met zo'n twintig biologische rundveehouders in Noord-Holland. Een belangrijke leverancier is Natuurlijk Genoegen van de familie Konijn in de Schermer. Ook De Koningshoeve in het natuurgebied Spaarnwoude bij Haarlem levert geregeld slachtvee. De slachterij gaat ervan uit dat er zeker tien nieuwe rundveehouders te vinden zijn. Vooral in Waterland, op Texel en elders in het noorden van de provincie wordt al interesse getoond.
Commandeur is sinds de start in 2000 snel uitgegroeid tot een belangrijke leverancier van biologisch vlees. "Voor de grootste ketens als AH en C1000 zijn we te klein, maar voor regionale ketens als Dekamarkt en Deen zijn wij heel geschikt."
Commandeur werkt alleen met boeren die kwalitatief hoogwaardig bio-vlees leveren. De slachterij houdt ook voor zichzelf strenge eisen aan. Zo wordt er veel minder nitraat aan het vlees toegevoegd dan voor biologische producten is toegestaan. Ter vervanging wordt bietenrood gebruikt.
Vanavond houdt het bedrijf in samenwerking met de provincie een voorlichtingsavond voor veehouders die de overstapt naar biologische boeren overwegen.
Bron: Noordhollands Dagblad

Abonneren
Vacatures
- Boxmedewerker
- Coördinator backoffice
- Accountmanager industrie (internationaal)
- Assistent-Bedrijfsleider met doorgroei tot Operationeel manager
- Junior productspecialist biologische kruiden
- Avonturier / Zelfstandig recruiter
- Accountmanager
- Senior AGF Pricing Specialist
- Sales Support
- Quality Assurance Manager
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
- "Honger in Afrika indirect gevolg van steeds meer biologische producten eten"
- Boeren roepen burgers op om poep en plas te doneren
- Fotoreportage BioXpo - Veel nieuwe producten bij de Nederlandse exposanten
- Machandel nu volledig in Britse handen
- Druiventuin in de verkoop, maar telers stoppen (nog) niet
Top 5 - afgelopen maand
- Annette Harberink vertrekt van Natuurderij Keizersrande
- Europees parlement stemt met grote meerderheid voor marktgestuurde stimulering van bio-landbouw
- Zenderense Es behaalt Skal-certificaat
- Boeren roepen burgers op om poep en plas te doneren
- "Honger in Afrika indirect gevolg van steeds meer biologische producten eten"
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-05-17 Maatschap Boerrigter Bio wint Agroscoopbokaal Biologisch
- 2022-05-16 Eerste Belgische varkens geleverd aan De Groene Weg
- 2022-05-11 Tweede Kamer stemt tegen motie over vleestaks
- 2022-04-29 Zo worden stierkalfjes grootgebracht
- 2022-04-19 De Groene Weg in de prijzen met commercial
- 2022-03-31 Kiest u voor gefermenteerd voer voor uw varkens?
- 2022-03-23 "We kunnen het schaarse graan beter aan mensen geven dan aan dieren in de bio-industrie"
- 2022-03-18 Bio-varkenshouders koude vriescel van -40 graden in
- 2022-03-18 BioForum wil nood aan microslachthuizen in kaart brengen
- 2022-03-17 Boeren met Jersey koeien, kalfjes en stierkalveren wisselen ervaringen uit
- 2022-03-09 Biologische varkens in het Jeugdjournaal
- 2022-03-08 Eco Fields wordt Farm Fields
- 2022-03-04 Van 900 naar 1300 biologische vleesvarkens met nieuwe stal
- 2022-02-25 Vlaanderen: Welke impact heeft het PAS-akkoord op de biosector?
- 2022-02-23 TAPP Coalitie blij met steun Rabobank voor eerlijke vleesprijs
- 2022-02-07 "Het eerste volledige jaar dat we biologisch zijn"
- 2022-02-03 "Prijs van vlees zou vanwege milieu-impact 20 tot 60% hoger moeten zijn"
- 2022-01-28 "We willen geen vlees weggooien, daar heeft het dier niet voor geleefd"
- 2022-01-21 Oostenrijk: Veel vraag naar biologisch varkensvlees
- 2022-01-19 Hybride verdienmodellen belangrijkste kans voor 'waardeloos' mannenvlees