Eerder deze week werd Alexis Baden-Mayer, politiek directeur van de Amerikaanse Organic Consumers Association, in handboeien afgevoerd toen ze weigerde om het protest van OCA te beëindigen. Er werd geprotesteerd tegen volgens de OCA illegaal doorgevoerde wijzigingen in het USDA National Organic Program (NOP), betreffende het beleid rond de erkenning van niet-biologische materialen in biologische producten. Dit gebeurde een bijeenkomst van de National Organic Standards Board (NOSB) in San Antonio, Texas.
De USDA, het Amerikaanse ministerie van landbouw, wil niet-biologische ingrediënten en materialen verwijderen van NOP's nationale lijst van toegelaten stoffen en verboden producten die biologisch gecertificeerd zijn door de USDA.
"Wanneer een overheidsinstelling, het National Organic Program, dat zich voordoet als vertegenwoordiger van de biologische gemeenschap, in plaats daarvan juist de USDA-bureaucraten vertegenwoordigd, is het tijd voor biologische consumenten en onze andere bondgenoten om op te staan en de controle over de biologische normen en praktijken terug te nemen", aldus Ronnie Cummins, nationaal directeur van de Organic Consumer Association (OCA).
De Organic Consumer Association geeft aan het hier niet bij te laten zitten. "De strijd om de controle van de biologische en natuurlijke voedingsmiddelen en producten is er één voor de lange termijn. We zijn van plan om dit door te zetten", aldus de OCA in een persbericht.
In de komende weken zal OCA de oprichting van de 'Organic and Natural Health Trade Association' formeel gaan aankondigen. De nieuwe vereniging zal alleen open staan voor bedrijven en organisaties die voldoen aan strenge, ethische, biologische en natuurlijke gezondheidsnormen. En ondertussen is de strijd tegen de wetswijziging in de NOP nog niet voorbij.
Voor meer informatie: www.organicconsumers.org

Abonneren
Vacatures
- Rozenplanner
- Ervaren Internationaal Salesmanager
- Int. Product- en Cropspecialist Propagation (opkweek)
- (Jr.) Specialist Duurzaamheid en Data
- Junior Kwaliteitscontroleur
- Productieleider
- Salesmanager substraten West-Europa
- Manager Quality Assurance (QA)
- Accountmanager Data Management - Agri
- Head Grower Greenhouse Canada
Top 5 - gisteren
- Nieuwe vereniging Bioplant geeft de biologische akkerbouw een nationale stem
- "Het stimuleren van biologisch en het eigen duurzaamheidsprogramma zitten elkaar niet in de weg"
- Allereerste editie van De Moestuinbeurs: 17 en 18 maart
- Boerenzoon verbindt consument, telers en boeren via website
- Midden-Oosten maakt kennis met bio-zuigelingenvoeding en opvolgmelk op basis van geitenmelk
Top 5 - afgelopen week
- PFAS gevonden in biologische eieren in Denemarken
- Uniek korte-keten-concept van graan tot brood gepresenteerd
- Biologische sector is ondanks grote uitdagingen positief gestemd
- "Wij maken bio-pindakaas met hart en ziel, daarom maken wij kans tegenover het grote geld"
- Minister van der Wal enthousiast over stikstofplan Joost Samsom
Top 5 - afgelopen maand
- HAK zet in op 100% biologische productie
- Fotoreportage Biobeurs: wennen in Den Bosch
- "Regeneratieve landbouw is keiharde greenwashing door multinationals"
- Verdienmodellen en de wereld op z'n kop
- "De bio-sector is niet welkom onder alle deskundigen en organisaties die voor deze ronde tafel zijn uitgenodigd"
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-02-02 Provincie Flevoland zoekt ideeën voor 'ons platteland van morgen'
- 2023-01-30 Laat ook vieze beleggingsfondsen kleur bekennen
- 2023-01-26 Ontdek in 2023 nieuwe afzetmarkten op kosten van het EU-Handelsprogramma
- 2023-01-25 44 procent ouders wil broodtrommel inruilen voor gezonde schoollunch
- 2023-01-23 "We stimuleren jongvolwassenen om de stap naar de kas te zetten en in het diepe te duiken"
- 2023-01-23 Braziliaanse coöperaties zetten in op de sociale functie van land voor meer agro-ecologische landbouw
- 2023-01-17 Lectoraat Eiwittransitie ontvangt projectsubsidie voor onderzoek microbiota in de bodem
- 2023-01-16 Thesisprijs Biologische landbouw en Agro-ecologie uitgereikt aan Jasper Van Opstal
- 2023-01-16 EKO merk verrijkt met 3 sterren
- 2023-01-06 "We krijgen altijd veel erkenning vanuit de bio-branche"
- 2022-12-23 "Vervolgonderzoek naar duurzame prijsvorming blijft nodig"
- 2022-12-20 Sector juicht actieplan toe
- 2022-12-20 Wat gaan we doen met 26 miljoen?
- 2022-12-19 "Er is geen tijd meer om elkaar voor de gek te houden"
- 2022-12-19 Biologisch Actieplan: Van 4% naar 15% biologische landbouw in 2030
- 2022-12-19 Derde Organic Business Leadership Cours officieel afgerond
- 2022-12-14 "Jullie studenten hebben de oplossingen"
- 2022-12-13 Begrotingsbehandeling LNV: lobbyinzet met resultaat
- 2022-12-12 Handhavingsinstrumentarium van keuringsdiensten kan worden versterkt
- 2022-12-12 Themadag voor boeren en tuinders: Koolstof en de bodemvruchtbaarheid op mijn bedrijf