Een nieuwe wet moet het internationale vertrouwen in de Libanese biologische producten vergroten. Dit heeft een vertegenwoordiger van het ministerie van landbouw gezegd. Hij sprak op de MENOPE (Middle East Natural & Organic Product Expo). De overheid mag hierdoor biologische landbouw- en producten gaan reguleren.
"De nieuwe wet is begin december in werking getreden", zegt Rania Hayek. "Hierdoor zullen de bio-producten gaan voldoen aan de Europese normen."
"In Libanon hebben we nu twee privé-certificeringsbedrijven die volgens de Europese normen werken", verklaart Hayek. "Nu hebben we een regulerende wet, waardoor we in staat zijn om de certificeringsinstanties en boeren die een certificering hebben te controleren. Ik hoop dat dit ervoor zal zorgen dat internationale bedrijven de Libanese bio-producten meer serieus gaan nemen."
Volgens haar wil 20 procent van de Libanezen graag biologisch kopen. "Op het ministerie willen we de producenten in Libanon dan ook stimuleren om biologisch te gaan produceren. We hebben al groente en fruit, olijfolie en brood, maar daar kan nog een heleboel bij."

Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- Fotoreportage: Bloedhete maar geslaagde BioVelddag
- Oud-landbouwminister Cees Veerman ziet nog altijd toekomst in biologische en duurzame landbouw
- De Smaakspecialist investeert in zeewier en neemt de activiteiten van Seamore over
- Johan Groen naar Geersing Potato Specialist
- Odin Westerpark verhuist naar Amsterdamse Bilderdijkstraat
Top 5 - afgelopen week
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- "Kennelijk treft ook mij als bio-boer automatisch milieublaam"
- Drukbezochte openingsavond bij vernieuwde Ekoplaza Alkmaar
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
- Stikstofnieuws uit Den Haag ontvangen als 'onrealistisch' en 'onmogelijk' maar ook 'pijnlijk' en 'noodzakelijk'
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Is de consument bereid meer te betalen voor zuivel van melkveehouders die de kalfjes bij de koe houden?
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-06-24 Toast op 5 jaar BioAcademy en 15 jaar BioVelddag
- 2022-06-20 Tienduizend mensen demonstreren tijdens Klimaatmars in Rotterdam
- 2022-06-20 Land van Ons helpt biologische boer in Hasselt aan opvolger
- 2022-06-20 Fotoreportage jubileumfeest BioNederland
- 2022-06-20 Viering 40-jarig jubileum CLM
- 2022-06-20 Vlaamse bio-sector gaat voor 25% ambitie
- 2022-06-16 Demodag onderstreept de potentie van mengteelt
- 2022-06-16 Hoe zorg je ervoor dat je kind gezond eet?
- 2022-06-16 Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
- 2022-06-15 Samen tegen Voedselverspilling wint WUR Impact Award 2022
- 2022-06-15 Milieu-impact voedselproductie moet meer nadruk krijgen
- 2022-06-09 Noord-Brabant: De hele keten aan zet voor een duurzame Landbouw en Voedselsector
- 2022-06-08 "Een systeem waar meer energie in gaat dan eruit komt, komt uiteindelijk tot stilstand"
- 2022-06-02 "Onze toekomst ligt onder onze voeten"
- 2022-06-02 Lush Re:Fund zoekt lokale regeneratieve initiatieven
- 2022-06-01 Bioboeren kunnen ministers laten zien dat zij onderdeel zijn van de oplossing van actuele vraagstukken
- 2022-05-30 20 jaar BÖLW: "Biologisch is het hart en de polsslag van de transformatie"
- 2022-05-30 MiiMOSA en Greenweez ondersteunen bio-telers en lanceren "On sème bio" ("Wij zaaien biologisch")
- 2022-05-30 Oproep vanuit bio-sector aan LNV: zet in op groei van afzet bio-producten
- 2022-05-30 Soil Association Certification benoemt nieuwe CEO