De winkel van Groente en zo… pakt aanstaande zaterdag groots uit. Op 26 september namelijk viert de winkel haar 15-jarig bestaan en houdt de biologische winkel een open dag. Dit jaar komt eigenaar Maarten Dijkstra met heel veel aanbiedingen: "We hebben een aantal producten groot ingekocht en een aantal mooie aanbiedingen voor deze dag gemaakt."
Er zal ook veel te beleven zijn op de open dag, zo komt de biologische bakker persoonlijk langs. "Sinds kort zijn we exclusief dealer van Ferrari pizzaovens, een echt Italiaans thuisoventje waarmee je in vijf minuten een professionele steenovenpizza bakt", wijst Maarten op het witte oventje die naast de winkel staat: "Deze kan uitgebreid worden getest door zelf een pizza te bakken. Verder is er een kookdemonstratie op het 'Big Green Egg' en kan kennis worden gemaakt met de landgoedkazen van Heerlijkheid Mariënwaerdt", aldus Maarten. Ook ruimt de winkel zijn wijnkelder op en hebben ze onder andere stroopwafels en sappen in de aanbieding.
Buiten een feestelijke open dag zal 25 september ook de dag zijn waarop Groente en zo… de eerste Transition Town winkel van Nederland opent. Transition Town is een beweging die probeert om vast vooruit te denken over een wereld zonder olie. "In de Transition Town hoek in de winkel zullen alleen maar producten liggen die binnen een straal van dertig kilometer om de winkel heen geproduceerd zijn. Alle producten zijn natuurvriendelijke en biologisch geproduceerd." Omdat het vaak om kleinschalig projecten gaat zit er alleen niet op alle producten een Skal-keurmerk waarmee het gegarandeerd biologisch is. Volgens Maarten is dat geen probleem: "Omdat ik de producten alleen uit de buurt betrek, ken ik alle telers persoonlijk. Ik weet dat ze biologisch werken. Een Skal certificaat kost echter heel veel geld. Dat is voor dat soort kleine projecten niet op te brengen."
Groente en zo… is te vinden aan het Moleneinde nr 17 in Dwingeloo. Voor meer informatie: www.groente-enzo.nl of 0521-598574.
Bron: Het Weekblad Da's Mooi
Abonneren
Vacatures
- Boxmedewerker
- Coördinator backoffice
- Accountmanager industrie (internationaal)
- Assistent-Bedrijfsleider met doorgroei tot Operationeel manager
- Junior productspecialist biologische kruiden
- Avonturier / Zelfstandig recruiter
- Accountmanager
- Senior AGF Pricing Specialist
- Sales Support
- Quality Assurance Manager
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
- "Honger in Afrika indirect gevolg van steeds meer biologische producten eten"
- Boeren roepen burgers op om poep en plas te doneren
- Fotoreportage BioXpo - Veel nieuwe producten bij de Nederlandse exposanten
- Machandel nu volledig in Britse handen
- Druiventuin in de verkoop, maar telers stoppen (nog) niet
Top 5 - afgelopen maand
- Annette Harberink vertrekt van Natuurderij Keizersrande
- Europees parlement stemt met grote meerderheid voor marktgestuurde stimulering van bio-landbouw
- Zenderense Es behaalt Skal-certificaat
- Boeren roepen burgers op om poep en plas te doneren
- "Honger in Afrika indirect gevolg van steeds meer biologische producten eten"
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-05-17 Vereniging Biologische Boeren Achterhoek (BBA) bestaat 25 jaar
- 2022-05-17 'Boeren zijn al jaren melkkoe'
- 2022-05-13 Maaltijdbox Ekomenu lanceert kassabon met ware impact van voedingskeuzes
- 2022-05-12 Claudia en Mike openen een biowinkel met take away-maaltijden
- 2022-05-09 "Bijzondere producten van niche merken"
- 2022-04-28 Omzet multifunctionele landbouw voor het eerst boven de 1 miljard euro
- 2022-03-25 Hoe ziet de wereld van verspakketten eruit?
- 2022-03-18 Bezorgconcept voor bio-AGF van ongesorteerde producten van start
- 2022-03-14 "Voor ons het juiste moment om alles te vernieuwen"
- 2022-03-11 Boerencoöperatie en Rotterdam de boer op! leveren streekproducten aan Rotterdamse retail
- 2022-03-10 658 verkooplocaties ontvingen Skal-certificaat in 2021
- 2022-03-08 Biowinkelvereniging publiceert handboek voor Skal winkelcertificering
- 2022-03-04 ADN lobbyt voor minder administratieve en financiële lasten biologische producten
- 2022-03-04 Promotie van boerderijwinkels, hoe doe je dat?
- 2022-03-04 Klanten slaan handen ineen voor voortbestaan biologische boerderijwinkel
- 2022-03-02 Zero waste winkel in Breda verzamelt geld voor zelftapsysteem
- 2022-02-18 "De boerderijwinkel is leidend bij ons"
- 2022-02-17 “Het is misschien idealistisch, maar ik geloof echt dat we de voedselketen eerlijker kunnen maken ”
- 2022-02-15 Meer dan 1.000 boerderijwinkels op platform Lekkerder bij de Boer
- 2022-02-14 KoRo breidt uit in Europa