
Meer dan de helft van de verse producten die Woolworths momenteel verkoopt zijn geteeld volgens de beginselen van Farming for the Future. En de retailgroep zegt dat in 2012 alle lokale producten ofwel biologisch ofwel volgens de Farming for the Future-beginselen geteeld moeten zijn.
Pick n Pay heeft in 2007 al het startsein gegeven voor een vijf jaar durend programma waarin gefocust wordt op de verduurzaming van lokale en natuurlijke landbouwmethoden. De biologische afdeling van Pick n Pay steunt lokale telers, de producten zijn 100 procent biologisch.
Shoprite heeft ook een positieve stap genomen om het milieu te helpen. Freshmark, dat hun groenten en fruit inkoopt, installeerde een speciaal composteringssysteem.