In overleg met het FAVV roept het bedrijf Ferme de l'Escaille meerdere biologische meelproducten van het merk l'Escaille terug. Het gaat om de producten Biologische tarwemeel "Bouquet", Biologische speltbloem "Oméga3" en Biologische speltbloem "Zwarte Woud Brood".
© FAVVDe reden voor de terugroepactie is dat er mogelijk stukjes glas in aanwezig zijn. Het bedrijf vraagt haar klanten deze producten niet te consumeren en terug te brengen naar het verkooppunt, waar zij een terugbetaling zullen ontvangen.
Bouquet
Het biologische tarwemeel "Bouquet" heeft een minimale houdbaarheidsdatum tot 1 augustus 2026 en werd verkocht van 1 december 2025 tot 20 januari 2026 in papieren zakken van 2, 5 en 25 kilo. Het product werd verdeeld via onder andere Pâtisserie Jean-Pierre in Battice, Scar in Herve, Moulin Henry in Fléron en Codigran in Ghlin.
Oméga3
De biologische speltbloem "Oméga3" PAE heeft een minimale houdbaarheidsdatum tot 15 juli 2026 en werd verkocht van 1 tot 20 januari 2026 in witte papieren zakken van 1 kilo. Deze bloem werd verdeeld door Colruyt in Halle.
Zwarte Woud Brood
Ook de biologische speltbloem "Zwarte Woud Brood" PAE, met minimale houdbaarheidsdatum 29 juni 2026 en verkoopperiode van 1 december 2025 tot 20 januari 2026, werd in witte papieren zakken van 1 kilo via Colruyt in Halle verkocht.
Bron: FAVV