Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

FAVV roept biologische maïs, rozijnen en studentenhaver terug wegens mycotoxines

Het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) waarschuwt consumenten voor meerdere biologische producten die uit voorzorg uit de handel zijn genomen vanwege te hoge gehaltes aan mycotoxines. Het gaat om maïs voor popcorn, rozijnen en studentenhaver van verschillende merken.© FAVVHygiena NV – Bio maïs voor popcorn (Priméal)
Hygiena NV roept het product Bio maïs voor popcorn (500 g) van het merk Priméal terug vanwege een te hoog gehalte aan Zearalenon. Het gaat om lotnummer 110000637989 / 637989 met THT 01/12/2026. Het product werd verkocht tussen 22 en 24 oktober 2025. Consumenten worden verzocht het product niet te consumeren en terug te brengen naar het verkooppunt, waar het aankoopbedrag wordt terugbetaald.

Carrefour – Rozijnen en Studentenhaver (Carrefour Bio)
Carrefour heeft diverse verpakkingen rozijnen (180 g) en studentenhaver (160 g) van het merk Carrefour Bio teruggeroepen wegens een te hoog gehalte aan ochratoxine A. Het betreft producten met THT's variërend van maart tot juli 2026, die verkocht zijn tot 25 december 2025. Consumenten kunnen deze producten terugbrengen naar de winkel voor terugbetaling.

Cora – Studentenhaver en Rozijnen (Nature Bio)
Ook Cora heeft de biologische studentenhaver (150 g) en biologische rozijnen (150 g) van het merk Nature Bio uit de handel genomen om dezelfde reden: te hoge concentraties ochratoxine A. Het betreft producten met THT 13/05/2026 en 18/06/2026. Klanten kunnen deze producten terugbrengen naar een Cora-winkel of contact opnemen met de kwaliteitsdienst voor meer informatie.

Mycotoxines zijn giftige stoffen die door bepaalde schimmels op voedingsmiddelen worden geproduceerd, zoals granen, noten en gedroogd fruit. Blootstelling aan hoge niveaus van mycotoxines kan schadelijk zijn voor de gezondheid, met mogelijke effecten op lever, nieren en hormoonhuishouding. Wanneer laboratoriumtests aantonen dat een product boven de wettelijke veiligheidsnormen zit, zoals in deze gevallen met zearalenon of ochratoxine A, grijpen bedrijven en het FAVV in en starten ze terugroepacties om consumenten te beschermen.

Consumenten wordt geadviseerd bovenstaande producten niet te consumeren. Het FAVV benadrukt dat de terugroepingen uit voorzorg gebeuren en dat de veiligheid van de consument vooropstaat.

Bron: FAVV

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer