Wim geeft aan bij de vorige controle waarden van de kippen zelf en de mest nog niet onder de norm zaten. "We zitten nu te wachten op de uitslag van de laatste check. Vandaag of morgen horen we of de waarden in de kip en de mest nu wel goed zijn. Dan weten we of de betreffende kippen vergast moeten worden."

Links: De strook met inheemse planten (schuilplaats voor bio-kippen) staat op dit moment prachtig in bloei. Rechtsonder: de kippen schuilden toen er een drone opnames maakte voor Omroep Gelderland.
Hij noemt de situatie onrechtvaardig. "Het gaat me niet eens alleen om het geld, maar het is een principekwestie geworden. Het vergassen van de kippen is naar mijn mening gewoon onnodig. Het vlees en de lever van de betreffende kippen is in orde. De te hoge waarden zitten in het vet, maar dit gebruiken ze niet in de vleesproductie. De betreffende kippen moeten 31 mei weg. Daarna willen ze deze eieren niet meer afnemen. Het gaat om ongeveer 17.000 kippen. In het najaar mochten we zelf kiezen, toen konden we de kippen houden totdat de eieren weer goed waren. Als ze nu niet goed zijn voor de slacht, hebben we eigenlijk geen andere keuze dan vergassen. We kunnen ze immers niet voor altijd houden."

Marja maakte gisteren tijdens een wandeling wat mooie foto's. Onder meer deze.
"Wij de zwarte bessen, de kip beschutting en schaduw."
Voor meer informatie:
Wim de Vries
Biohof
Nieuw Hofweg 3
3784 VJ Terschuur
0342 462197
info@biohof.nl