Italië: biosector gehinderd door omschakelingstijd

Volgens Tom Fusato van Brio neemt de biologische AGF-sector zowel in Italië als daarbuiten toe. "We zijn erg tevreden, ondanks dat we door slechte weersomstandigheden wat problemen hadden met de fruitexport. De biosector neemt met 15% tot 20% per jaar toe. We exporteren naar Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Frankrijk en Scandinavië. De liquiditeit van de teeltbedrijven is in de afgelopen paar jaar toegenomen. Ook is de leveringsketen beter georganiseerd en kunnen we nu op grotere schaal opereren.



Brio bevindt zich in Campagnola di Zevio (VR). Het bedrijf is in heel Italië actief en heeft een areaal van meer dan 100 hectare voor biologische teelt. "Het moeilijkste onderdeel is de tijd die nodig is om qua teelt over te schakelen van conventioneel naar biologisch. Afhankelijk van het product heb je daar normaal ongeveer twee tot drie jaar voor nodig. Tegelijkertijd moet een teeltbedrijf zijn producten op conventionele manier verhandelen, wat problemen kan geven als ze op markt worden gezet," legt Fusato uit. Ook is het volgens Fusato nog steeds moeilijk voor jonge ondernemers om een eigen biologische teeltbedrijf op te starten.

Voor meer informatie:

Brio S.p.A.
Via Manzoni, 99
37059 Loc. Campagnola di Zevio (VR)
T: (+39) 045 8951777
F: (+39) 045 8732318
brio@briospa.com
www.briospa.com

Publicatiedatum:



Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier


Ander nieuws uit deze sector:


Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.