Nu de Chinese middenklasse zich bewust wordt van gezond leven en diëten, gaan boeren tot in Oeganda aan de gang om een graantje mee te pikken van de grote vraag naar biologisch voedsel in het Aziatische land.
Ouyang Daobin, economische raadsman bij de Chinese ambassade in Oeganda zei in een recent interview dat Oegandese agrariërs zich dienen te positioneren om hun voordeel te halen uit de groeiende vraag naar biologische voedsel in China.
"China zal in de toekomst veel behoefte hebben aan biologisch voedsel, zoals sappen en groenten”zegt Ouyang.De Chinese overheid heeft al experts naar Oeganda gestuurd om telers te trainen in het omgaan met nieuwe betaalbare technologieën en gewasrassen in een poging de productie op te schroeven.
De FAO (voedsel en landbouworganisatie van de VN), China en Oeganda tekenden op 25 september een overeenkomst voor twee jaar waarmee 2,5 miljoen dollar voor steun aan kleinschalige boeren gemoeid is.
Die overeenkomst is een verlengde van een eerdere samenwerking die in 2012 ontstond, om training en technisch advies beschikbaar te maken voor de Oegandese agrarische setor.
Binnen deze overeenkomst zullen 4000 boeren getraind worden op velerlei gebied, zoals graanproducten, sierteelt, visteelt en vee, door experts die zijn gevestigd op vijf knooppunten door heel Oeganda.
Er wordt ook voorrang gegeven aan het introduceren van nieuwe technologieën, zoals hernieuwbare energiebronnen, landbouwmachines, en verbeterde waterbron- en irrigatiemethoden.
De Oegandese overheid toont zich positief omtrent de Chinese investeringen in de agrarische sector van het land.
Opolot Okasai Commissaris voor plantaardige bronnen bij het Oegandese ministerie van landbouw zegt dat studies op het gebied van hybride rijst positieve resultaten geven.
Hybride rijst kan 10 ton per hectare leveren, waarbij de gewone rijst 4,5 ton per hectare levert. De Chinese experts hebben ook kassen geïntroduceerd, die ook in stedelijke gebieden kunnen worden gebruikt, waar gebrek is aan landbouwgrond. Zij stellen dat deze manier van landbouw werk kan opleveren voor de vele jongeren in de stedelijke gebieden.
Op grond van een wederzijdse overeenkomst kan Oeganda nu reeds haar producten quotavrij en zonder invoerrechten te hoeven betalen exporteren naar China.
bron: Global Post

Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen maand
- Lidl als eerste grote retailer met alle winkels biologisch gecertificeerd
- Fotoreportage zomereditie BIOFACH - de Nederlandse exposanten
- Poiesz koopt de tienduizend kilo biologische broccoli, bestemd voor de composthoop, van Friese teler
- Biohuis teleurgesteld over verkennend gesprek met kabinet over stikstof
- Sri Lanka verklaart zich failliet nadat het een jaar geleden de biologische teelt bij wet oplegde
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-08-12 Rabobank: lening voor boer bij kwetsbaar natuurgebied nu 'zeer onwaarschijnlijk'
- 2022-08-11 "Om deze droogte te lijf te gaan, moet het wekenlang gestaag gaan regenen"
- 2022-08-10 Nieuw boek: Zintuigen ontdekkingsreis
- 2022-08-09 "Het stikstofprobleem moet niet alleen een probleem van de boeren zijn, maar van ons allemaal"
- 2022-08-08 België: groei van de biologische sector vertraagt in 2021
- 2022-08-08 Inflatie stijgt naar 10,3% in juli
- 2022-08-08 Biohuis teleurgesteld over verkennend gesprek met kabinet over stikstof
- 2022-07-22 Bureau voor ondernemerschap en exportbevordering wil export van biologische producten uit Oekraïne bevorderen
- 2022-07-20 28% van de Nederlandse werkenden staat open voor een carrière in de land- en tuinbouw
- 2022-07-19 Kabinet schakelt tandje bij voor meer mensen op de fiets
- 2022-07-19 Hoe belangrijk is de landbouw voor Nederlandse economie?
- 2022-07-19 "Hitteplan belangrijk voor veiligheid op de werkvloer"
- 2022-07-18 Dinsdag 19 juli code oranje wegens extreme hitte
- 2022-07-18 Ruim 24.000 vluchtelingen uit Oekraïne hebben werk gevonden in Nederland
- 2022-07-14 België: Bio blijft groeien
- 2022-07-13 Leerstoel biologische land- en tuinbouw moet sector in Frankrijk promoten en ontwikkelen
- 2022-07-13 Duitsland: Steeds meer landbouwbedrijven schakelen om
- 2022-07-11 "Werkgevers benutten nog niet alle kansen op krappe arbeidsmarkt"
- 2022-07-08 LTO praat niet met Remkes
- 2022-07-08 Luxemburgse regering komt landbouwsector tegemoet met steunmaatregelen