
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- "Het is lente, en ons land kleurt wederom bruin"
- Henri Willig maakt kaas van biologische ezelinnenmelk
- Een half jaar of jaarrond aardbeien in het Nederlandse schap?
- Opschaling in de teelt van bio-champignons voor betere concurrentiepositie
- Onderzoek naar agroforestry op de agenda bij het ministerie van LNV
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Verkoop RoundUp aan particulieren wordt verboden
Glyfosaat wordt in toenemende mate in verband gebracht met gezondheidsproblemen als onvruchtbaarheid, geboorteafwijkingen, aantastingen van het zenuwstelsel, ziekte van Parkinson en verschillende vormen van kanker. Naast de gezondheidsrisico's voor de mens leidt het gebruik van chemische gewasbeschermingsmiddelen bovendien tot verlies van biodiversiteit en tot steeds moeilijker te zuiveren drinkwater.
Al in 2011 heeft de Tweede Kamer gevraagd om een totaalverbod op het gebruik van glyfosaat buiten de landbouw. Want ook gemeenten gebruiken het middel bij hun onkruidbestrijding en zelfs voor particulieren is het bestrijdingsmiddel overal te koop. In strijd met de wens van de Kamer maakte het kabinet echter allerlei uitzonderingen op het gevraagde verbod. Zo mochten particulieren middelen met glyfosaat wel gebruiken in hun tuin, maar niet op hun terras. Onduidelijk, oncontroleerbaar en ook onverantwoord, gezien alle risico's voor gezondheid en milieu.
Nu de motie van de Partij voor de Dieren is aangenomen moet het kabinet middelen met glyfosaat, zoals het veelverkochte RoundUp, alsnog uit de schappen halen. PvdA, CU, 50+, GroenLinks, SP en PVV steunden de motie van Ouwehand, die zij indiende samen met Gerard Schouw (D66).
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-03-28 Terugroeping droge worst van Delibio
- 2023-03-27 Terugroeping van Kim's Chocolates
- 2023-03-27 Veiligheidswaarschuwing Smaakt en Ekoplaza Pofmaïs Bio 400 gram
- 2023-03-23 Belangrijke veiligheidswaarschuwing: Pofmaïs van Your Organic Nature
- 2023-03-23 Terugroeping Bloem Teff Mehl Bio (400 gram) van Bauck in België
- 2023-03-13 Fotoreportage open dag Normec Groen Agro Control
- 2023-03-06 Recall Mattisson Magnesium Citraat 400mg 60 v-caps
- 2023-03-02 Belangrijke veiligheidswaarschuwing: Dahl van Yakso
- 2023-03-01 FAVV: Terugroeping van Vegetable Chips Mixed Varieties bio
- 2023-02-27 Recall voor Bio Groentechips in Vlaanderen
- 2023-02-27 RASFF: Stukjes glas gevonden in biologische bieten uit Denemarken
- 2023-02-09 "Met dit onderzoek kom je waarschijnlijk verder dan de modellen die nu gebruikt worden"
- 2023-02-08 PFAS-verbod stap dichterbij
- 2023-02-03 Terugroeping Groentechips (zeezout) van het merk Delhaize Bio
- 2023-02-03 Recall mayonaise vanwege fout op het etiket
- 2023-02-03 In huisstof op boerderijen zitten grote aantallen bestrijdingsmiddelen, blijkt uit nieuw onderzoek
- 2023-01-23 Recall voor Jay&Joy producten
- 2023-01-18 Flourpower roept biologische pistachenoten terug wegens aflatoxines
- 2022-12-14 Delhaize roept bio milde kiemen terug wegens Salmonella
- 2022-12-13 Belangrijke veiligheidswaarschuwing: AH Biologische Alfalfa