PUUR plein op Horecava voorziet in toenemende kennisbehoefte restaurants
Biologisch is inmiddels een begrip dat horecamensen wel kennen. Maar dan is er nog fair, streek, vegetarisch, duurzame vis, Rainforest of boeren/rauwmelks. Als dan ook nog onderwerpen als voedselverspilling en klimaatneutraal aan bod komen, weten veel ondernemers niet meer waar ze moeten beginnen. "Nog los van de vraag: waar haal je de producten en hoe vertel ik mijn gasten," zegt André Brouwer.
Bezoekers verbazen zich over het assortiment van 25 kiemgroenten van Van der Plas.
Het woord duurzaam wordt in de reclame van veel aanbieders wel erg makkelijk gebruikt. Het inhoudelijke programma op het PUUR paviljoen was mede bedoeld om de kennis van restaurants en cateraars spelenderwijs wat bij te spijkeren. Met medewerking van Stichting EKO-keurmerk en Centrum Biologische Landbouw en WUR konden tijdens het proeven diverse bedrijven iets vertellen over wat erbij komt kijken als je voor biologisch kiest. Ook was er ruimte voor innovatieve producten. Zo kookte Eric van Veluwen met de kiemgroenten en groene sappen van Van der Plas Sprouts.
Geanimeerde drukte bij Natrada.
Bij de 30 standhouders op het PUUR plein was het druk. Carl Siegert (brood) had geen tijd om zelf maar een boterham te eten en Ramon en Remco van Natrada hadden continue aanloop voor hun biologische wijnen. De betaalbaarheid ervan verraste veel bezoekers.
Brouwer en Ten Kate gaan bekijken of zij vaker dit soort business-to-business presentaties gaan verzorgen, al dan niet gecombineerd met adviezen aan bedrijven om zich op een doeltreffende manier te presenteren.