
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- Fotoreportage Lentemarkt bij de Groene Passage
- Drie jaar undercover in de bio-industrie en vervolgens zelf verdacht van dierenmishandeling
- BD-druiventelers vinden opvolger en kunnen gaan afronden
- Nieuw: chips gemaakt van met biologisch zeewier bemeste zilte aardappels
- Bio-teler groeit voorzichtig: “Het was maar een beetje meer, maar we kregen ze slecht weg”
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Wil je blije en gezonde werknemers? Zorg voor een goede lunch!
Maar liefst 40% van de medewerkers denkt zelfs dat door goed eten ook minder stress op de werkvloer is. En met een echt lekkere en gezellige lunch maak je natuurlijk ook gemakkelijk indruk op klanten. Goed voor de boer en goed voor jou dus. In het lunchkrat zitten producten met een verhaal die met liefde zijn gemaakt: denk aan versgebakken desembrood, boerenkaas uit Winsum, moestuinjam uit Nieuwolda, aalbessensap uit Kloosterburen en romige melk uit Harlingen. Ze zijn geselecteerd op kwaliteit, versheid, smaak en oorsprong. Je smeert nog steeds je eigen brood maar dan écht lekker.
Naast meer tevreden werknemers kan lekker, puur en eerlijk eten op het werk ook bijdragen aan MVO. Dit aspect van duurzaamheid wordt nog wel eens vergeten. Het eten van biologische en lokale producten zorgt namelijk voor een verlaging van de transport- en energiekosten, stimulering van de lokale economie, behoud van natuur en landschap en verbetering van de gezondheid van de werknemers.
Het Lunchkrat is een initiatief van Lokaal & Lekker, een platform dat in 2011 is gestart onder het motto: 'waarom van ver halen als er dichtbij zoveel lekkers te vinden is'. Dorien Paymans, initiatiefneemster, wil boeren en producenten graag een podium geven en anderen net zo enthousiast maken voor vers, gezond en lekker eten uit het Noorden. Op de website www.lokaalenlekker.nl vind je het verhaal achter de boeren, vissers, bakkers, slagers, tuinders en restaurants bij jou in de buurt. Maar ook heerlijke seizoensrecepten en een online agenda met alle markten, evenementen en workshops in het Noorden. Dorien is ervan overtuigd dat duurzaamheid kan worden bereikt met positieve, pragmatische en stijlvolle oplossingen zoals het Lunchkrat. Daarnaast schrijft, organiseert en adviseert zij regelmatig over gezond en lokaal eten in het Noorden.
Voor meer informatie: www.lokaalenlekker.nl
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-05-12 Ziekenhuis AZ Zeno geeft bio-voeding aan de patiënten
- 2023-05-11 Hotelketen Bilderberg: alle 125 ontbijtproducten gescreend en verduurzaamd
- 2023-05-05 Tweesterrenchef Bas van Kranen: "Biologische groenten zijn zoveel lekkerder, echt bizar"
- 2023-05-03 Nieuw Mos eetcafé wordt biologische saladebar SLA
- 2023-04-25 Eerste biologische en vega lunchroom van Dordrecht gaat sluiten
- 2023-04-24 Chef-kok Wander Alblas laat gasten zelf kip slachten
- 2023-04-20 Duitsland: nieuwe regels voor etikettering bio-producten in restaurants en kantines
- 2023-04-18 Nieuwe biologische koekjesmix voor naast de koffie of thee
- 2023-04-18 Smaakvolle start voor pilot 'Meer bio in de horeca'
- 2023-04-05 Zwitserse bio-sector zet met biologisch horeca-label in op extra omzet
- 2023-04-03 Meld uw duurzame horecalocatie aan voor de Gaia Green Awards 2023
- 2023-03-22 Instock verhuist om meer voedsel te kunnen 'redden'
- 2023-03-10 Collectief van inkopers verbindt zich aan natuurinclusieve landbouw
- 2023-02-21 Groene en gezonde maaltijden in de zorg dankzij platform ToekomstProef
- 2023-02-17 Heerlijkheid Mariënwaerdt behaalt opnieuw Green Key Goud
- 2023-02-14 Valentijnsactie voor de Voedselbank
- 2023-02-14 Met pilot komt biologische aanbesteding door het Rijk stapje dichterbij
- 2023-01-30 Investeringsronde moet groei en internationalisering Anne&Max versnellen
- 2023-01-24 Hotelvereniging gaat voor 50% bio-groenten in 2025
- 2023-01-11 Vernieuwd EXKi-restaurant op Brussels Airport