Biologische druiven- en blauwebessenteler Warren Bam heeft op 31 oktober een nieuwe Toyota Hilux gewonnen als 'New Harvest Farmer of the Year'. De prijs werd uitgereikt tijdens een gala-avond in Johannesburg, Zuid-Afrika. Warren Bam, afkomstig uit een zwart gezin van eenvoudige afkomst, kreeg de prijs voor zijn indrukwekkende prestatie als boer en bedrijfsleider van het biologische landbouwbedrijf Lushof in de provincie West-Kaap. Warren Bam geeft hier leiding aan 500 medewerkers.
Professor Carlu van der Westhuizen, woordvoerder van de jury, roemde Bam onder andere om zijn feilloze financiƫle overzicht. "Hij heeft zichzelf bewezen als een van de beste biologische druiventelers ter wereld. Hij is het levende bewijs dat kinderen van gekleurde landbouwarbeiders op een goede dag zelf een groot bedrijf kunnen leiden. In zijn bedrijf heeft hij bovendien laten zien hoe je kale woestijngrond kunt verbeteren tot productieve druivengaarden." Eerder in september won Warren Bam ook al de 'New Comer of the Year' award tijdens het jaarlijkse Fruit Industry Gala.
Nature & More werkt al jaren samen met Warren Bam. Pieter de Keijzer, productmanager: "Warren is niet alleen een goede bedrijfsleider, maar heeft als boer ook een heel goed gevoel voor de essentie van biologische landbouw. Dat proef je terug in zijn fantastische druiven!" Op de website van Nature & More (code 690 op www.natureandmore.com) is onder andere een korte video te zien waarop Warren Bam vertelt over zijn bedrijf en zijn passie voor de vruchtbare aarde.
Nature & More is het internationale transparantiesysteem van Eosta voor verse biologische groente en fruit. Nature & More ontving onder andere de Sustainable Entrepreneurship Award in Oostenrijk (2013) en de Hillenraad Duurzaamheidsprijs in Nederland (2013).

Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-06-30 "Leg biologische producten bij elkaar voor 60% meer omzet"
- 2022-06-29 Biologische blauwe bessenteelt plust in Peru
- 2022-06-29 "Voedseleducatie zou al moeten beginnen op het moment dat kinderen geboren worden"
- 2022-06-28 "Zimbabwe kan export biologische gewassen benutten"
- 2022-06-27 Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- 2022-06-24 Johan Groen naar Geersing Potato Specialist
- 2022-06-24 Portfolio DSV TerraLife biologische groenbemestermengsels vernieuwd
- 2022-06-24 "Politieke druk overschaduwt wetenschappelijke basis nieuwe wetgeving koudebehandeling Zuid-Afrikaanse sinaasappelen"
- 2022-06-23 "Op deze korte termijn uitgesloten worden van de Europese biologische markt, doet pijn en brengt voortbestaan van onze telers in gevaar"
- 2022-06-21 Nautilus Organic en FruitMasters lanceren biologisch afzet- en kennisplatform BioMasters
- 2022-06-21 Pcfruit maakt specifieke gewasbeschermingslijsten voor erkende bio middelen
- 2022-06-20 "Goede vraag naar limes, maar volop uitdagingen om ze in Europa te krijgen"
- 2022-06-20 Veel belangstelling voor demonstratie cameraschoffel-systemen
- 2022-06-17 Overijssels versnellingsprogramma stimuleert teelt en afzet eiwitrijke gewassen
- 2022-06-17 Peruaanse export bio-bananen -20% in eerste kwartaal
- 2022-06-16 Eiwitboeren bundelen krachten voor betere positie in de keten
- 2022-06-16 "Door onderzoek en praktijkervaring wordt het steeds duidelijker hoe we strokenteeltsystemen optimaal kunnen inrichten"
- 2022-06-15 Zespri presenteert displayunits, verpakkingen en duurzaamheidsinitiatief tijdens Organic Produce Summit 2022
- 2022-06-15 Goed begin van de spinazieoogst ondanks wisselende weersomstandigheden
- 2022-06-15 Biologische teelt in Murcia goed voor 28,7% van het areaal