Op donderdag 15 augustus geeft Wageningen UR (University & Research centre), voor het derde jaar op rij, iedereen de mogelijkheid om een bezoek te brengen aan een proefveld met biologisch veredelde en genetisch gemodificeerde aardappelen. Het proefveld hoort bij het onderzoek dat is gericht op het ontwikkelen van aardappelen met een duurzame, dus lang stand houdende, weerstand tegen de aardappelziekte phytophthora. Onderzoekers van Wageningen UR zullen in de middag én in de avond een uitleg geven over het onderzoek voor de biologische sector (BioImpuls) en het onderzoek met genetische modificatie (DuRPh). Iedereen is van harte welkom, vooraf aanmelden is niet nodig en de deelname is gratis.
Wageningen UR onderzoekt met verschillende aanpakken en technieken de mogelijkheden voor de ontwikkeling van aardappelen met een duurzame resistentie tegen de aardappelziekte. Deze ziekte bedreigt wereldwijd de aardappelteelt en noopt boeren over de hele wereld tot het gebruik van veel chemische gewasbeschermingsmiddelen gebruiken. Boeren die geen chemische gewasbeschermingsmiddelen gebruiken, hebben vaak grote oogstverliezen.
De onderzoekprogramma's BioImpuls (onderzoek voor de biologische sector en training van biologische veredelaars) en DuRPh (Duurzame Resistentie tegen Phytophthora door cisgene merkervrije genetische modificatie) zoeken ieder via een eigen aanpak naar een duurzame oplossing van dit probleem. In het BioImpuls-programma gebruiken de onderzoekers technieken die passen binnen de biologische veredeling. In het DuRPh-programma gebruiken de onderzoekers genetische modificatie met genen van wilde aardappelen. Vanzelfsprekend maken alle onderzoekers gebruik van de kennis die in beide programma's ontwikkeld wordt. Meer informatie over dit onderzoek is te vinden op www.bioimpuls.nl en www.wageningenur.nl/durph.
Op donderdag 15 augustus geven onderzoekers van Wageningen UR eerst uitleg over beide onderzoek-aanpakken, 's middag in gebouw Orion, 's avonds in Forum. Na die korte uitleg nemen de onderzoekers de bezoekers mee naar een proefveld van het BioImpuls- en DuRPh-onderzoek. In dat veld staan aardappelen die gevoelig zijn voor de aardappelziekte én aardappelen die dankzij de genen van wilde aardappelen resistent zijn tegen de ziekte.
Het programma vindt op twee momenten op de dag plaats, beide op Wageningen Campus: om 13:00 en om 19:00 uur. In de middag is de locatie het Orion gebouw (gebouw 103) aan Bronland, in de avond is de locatie het Forum gebouw (gebouw 102) aan de Droevendaalsesteeg. Iedereen is van harte welkom, vooraf aanmelden is niet nodig en de deelname is gratis.
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- "Als we stoppen met gifgebruik en kunstmest, dan zal er veel goeds gebeuren voor de boeren"
- "Basilicumolie, waar het allemaal mee begon, is nog altijd ons meest populaire product"
- QR-code neemt consument bij de hand in de wereld van specerijen
- PAN Nederland constateert meer bestrijdingsmiddelen in tuinplanten
- Maria Geuze nieuwe directeur Slow Food Youth Network Nederland
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
Biologische veredelde aardappelen en genetisch gemodificeerde voor duurzame resistentie tegen phytophthora
Aardappelproefveld donderdag 15 augustus toegankelijk voor publiek
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-07-01 Demoveldbijeenkomsten robuuste aardappelrassen: 4, 11 en 20 juli
- 2022-06-30 "Leg biologische producten bij elkaar voor 60% meer omzet"
- 2022-06-29 Biologische blauwe bessenteelt plust in Peru
- 2022-06-29 "Voedseleducatie zou al moeten beginnen op het moment dat kinderen geboren worden"
- 2022-06-28 "Zimbabwe kan export biologische gewassen benutten"
- 2022-06-27 Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- 2022-06-24 Johan Groen naar Geersing Potato Specialist
- 2022-06-24 Portfolio DSV TerraLife biologische groenbemestermengsels vernieuwd
- 2022-06-24 "Politieke druk overschaduwt wetenschappelijke basis nieuwe wetgeving koudebehandeling Zuid-Afrikaanse sinaasappelen"
- 2022-06-23 "Op deze korte termijn uitgesloten worden van de Europese biologische markt, doet pijn en brengt voortbestaan van onze telers in gevaar"
- 2022-06-21 Nautilus Organic en FruitMasters lanceren biologisch afzet- en kennisplatform BioMasters
- 2022-06-21 Pcfruit maakt specifieke gewasbeschermingslijsten voor erkende bio middelen
- 2022-06-20 "Goede vraag naar limes, maar volop uitdagingen om ze in Europa te krijgen"
- 2022-06-20 Veel belangstelling voor demonstratie cameraschoffel-systemen
- 2022-06-17 Overijssels versnellingsprogramma stimuleert teelt en afzet eiwitrijke gewassen
- 2022-06-17 Peruaanse export bio-bananen -20% in eerste kwartaal
- 2022-06-16 Eiwitboeren bundelen krachten voor betere positie in de keten
- 2022-06-16 "Door onderzoek en praktijkervaring wordt het steeds duidelijker hoe we strokenteeltsystemen optimaal kunnen inrichten"
- 2022-06-15 Zespri presenteert displayunits, verpakkingen en duurzaamheidsinitiatief tijdens Organic Produce Summit 2022
- 2022-06-15 Goed begin van de spinazieoogst ondanks wisselende weersomstandigheden