Het is vandaag (vrijdag 12 april 2013) Nationale Offlinedag. Steeds meer mensen, vooral jongeren, lijden aan FOMO: Fear Of Missing Out. Ze zijn bang om dingen te missen en voelen de online druk van vrienden en sociale contacten. Uit onderzoek van de Nationale Academie voor Media & Maatschappij blijkt dat jongeren tussen 13 en 18 jaar lijden aan een serieuze vorm van Social Media Stress (SMS). Social media blijken met subtiele stimuli zoals geluiden, pushberichten, aandacht en beloningen jongeren in hun greep te houden. Jongeren geven aan niet meer zelfstandig te kunnen stoppen, omdat zij bang zijn buitengesloten te raken.
Bewustzijn is erg belangrijk bij het gebruik van social media. Het moet geen 'must' worden om Facebook en Twitter te checken of via Whatsapp-berichten te sturen. Offline - 'echt contact' - is minstens zo belangrijk. Herken jij jezelf of een ander in bovenstaande? Hier zijn wat handige tips om stress en het gevoel online iets te missen tegen te gaan.
Vorig jaar is een initiatief opgestart door de Nationale Academie voor Media & Maatschappij om in actie te komen tegen deze online stress. Ze hebben een campagne in het leven geroepen om massaal offline te gaan: de Ikbenoffline-dag. Met teksten als 'Zet je mobiel eens uit' en 'Mijn inbox is dicht, dus ik sta open voor jou!', wilden ze zoveel mogelijk mensen overhalen om hun mobiel een dagje aan de kant te leggen.
Wijnhuis Rosemount Estate heeft een soortgelijk initiatief genomen, wel enigszins met een commercieel belang, maar toch leuk bedacht: Nationale offlinedag. Men roept op om op 12 april niet met elkaar te mailen, internetten, sms'en, maar wél te bellen en 'in het echt' af te spreken.
Rosemount Estate omschrijft de insteek als volgt: 'In een wereld van digitale media en sociale netwerken brengen we een stuk minder tijd face-to-face met elkaar door. Omdat Rosemount wil staan voor 'meaningful connections', zetten zij zich in om deze 'offline' vriendschappen en ontmoetingen te stimuleren.
Kijk voor meer informatie op www.ikbenoffline.nl.
Bron: We/Provide
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- "Ik dacht eigenlijk dat dit in ons kleine land niet mogelijk was"
- Veiligheidswaarschuwing Pure Goat Company Volledige Zuigelingenvoeding 1, 800 gram
- Biologische melkprijs Eko-Holland stijgt met 2 euro
- Mimo: Biologische chocolate-chipkoekjes om af te bakken
- "Het beleid ter ondersteuning van de biologische landbouw in Frankrijk blijft ontoereikend"
Top 5 - afgelopen week
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Tweede Kamer: "Ondersteun biologische koplopers in stikstofaanpak"
- Fotoreportage: Jubileumjaar De Groene Passage feestelijk afgetrapt met Zomermarkt
- Anders Invest Food & Agri fonds participeert in Horizon Natuurvoeding
- De Speld steekt de draak met biologisch
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-04-07 "Met BioGraphy vertelt elke biologische appel zijn eigen verhaal"
- 2022-04-07 "Marni Fruit, BIO-Center ZANN, African Growers Coöperatie U.A. en Harva International over op GreenCommerce"
- 2022-03-30 Skal kampt met grote ICT-storing
- 2022-03-09 Een ERP-implementatie: Hoe bereik je de beoogde doelstellingen?
- 2022-02-24 "Handels- en productiebedrijven iets meer bezig met digitalisering"
- 2022-02-02 Power BI in de AGF
- 2022-01-28 Webinar ‘De nieuwste generatie software voor de digitalisering van jouw foodbedrijf’
- 2022-01-27 AGF-automatiseerders reageren op onmacht Belastingdienst om btw-verlaging op groenten en fruit door te voeren
- 2021-12-24 "Digitale workflow bespaart tot wel 800 papieren bonnen per week"
- 2021-12-13 ''Organisaties hebben digitale investeringen nodig om bij te blijven''
- 2021-11-11 Data voor een duurzamere landbouw- en voedselketen
- 2021-10-07 Holland & Barrett gaat samenwerking aan met RangeMe voor lokaal inkopen
- 2021-10-06 Grip krijgen op je documenten met Microsoft 365
- 2021-09-15 "Wildgroei apps problematisch bij digitalisering landbouw- en voedselsector"
- 2021-09-07 Robot in de voorhoede van de verbetering van de biologische tuinbouw
- 2021-08-19 Aantal nieuwe webshops groeit hard: veel voeding, maar ook bonsaibomen
- 2021-08-13 "Door wildgroei aan software komt precisielandbouw niet van de grond"
- 2021-06-29 Meeder Group investeert in de toekomst door keuze naar data-driven organisatie
- 2021-06-29 "De schade van ransomware is nu al groot, we staan voor een ongekende uitdaging"
- 2021-06-18 Oogstrobot plukt 90% succesvol tomaten in Nederlandse kas