De Duitse minister van Landbouw, Ilse Aigner, zet zich in voor het voortbestaan van de zogenaamde zero tolerance op EU-niveau. Ze wil voorkomen dat de regelgeving rondom het niet toelaten van GGO's afgezwakt wordt. Dat is namelijk het plan van de Europese Commissie. Bioland waardeert het initaitief van Aigner.
"Wij zijn blij met de inzet van mevrouw Aigner in deze existentiële kwestie", aldus Bioland-voorzitter Jan Plagge. "Het intrekken van de zero tolerance zou de deuren voor de biotech-industrie openzetten en de keuzes van de consument beperken. Dat willen de Duitse consumenten niet. We zijn daarom blij dat de minister de belangen van de consumenten vertegenwoordigt."
Het voorstel van de Europese Commissie zal in juli gepresenteerd worden. Het voorziet in de invoering van een toegestaan gehalte van 0,1 procent voor niet-toegelaten GGO's. Bioland heeft kritiek op deze mogelijke verzachting van de bestaande wetgeving. "Deze ondergrens toont niet aan wat de risico's van GGO's zijn", waarschuwt Plagge. "Zodra ze in omloop zijn, kan de verdere verspreiding niet voorkomen worden."
Bioland hoopt dat de minister haar woorden ook in daden om kan zetten. Om het doel te bereiken moeten ook andere EU-landen bereid zijn om de nultolerantie te handhaven. Alleen dan kan het project van de Europese Commissie gestopt worden.

Abonneren
Vacatures
- Financieel Administratief Medewerker
- ICT / Masterdata medewerker
- Medewerker Beleidsuitvoering & Ondersteuning
- Product Manager Glasgroenten
- Jr. Product Manager Glasgroenten
- Teeltspecialist
- Manager Dienstverlening
- (junior/aankomend) Sales Manager
- Teeltspecialist Flower Trials & Home Garden
- Commercieel Directeur
Bioland blij met initiatief
Minister Aigner wil legalisatie GGO-besmetting in voedsel in EU voorkomen
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-11-28 Terugroeping van het FAVV: Volkoren rijstmeel (400 gram) van het merk Smaakt
- 2023-11-09 Waarschuwing: Macademia Mix Zeezout (125 gram) van het merk Greeny
- 2023-11-09 Veiligheidswaarschuwing Primeal haricots verts 370 milliliter van Ekibio
- 2023-11-03 Recall: sperziebonen van Machandel
- 2023-10-26 Terugroeping van Euro Délices Distribution: Gorgonzola Bio (170 gram) van het merk Ambrosi
- 2023-10-25 Belangrijke veiligheidswaarschuwing voor Vetara Groentebouillon navul (200gr)
- 2023-10-24 NVWA moet bezuinigen door negatief financieel resultaat
- 2023-09-21 Brussel wil glyfosaat nog eens 10 jaar toestaan
- 2023-09-21 Terugroeping: Boekweitmeel 1 kilogram van het merk Elibio
- 2023-09-18 Terugroeping paranoten bio van het merk Pit & Pit
- 2023-09-15 Belangrijke veiligheidswaarschuwing voor Paranoten van Nice & Nuts en Your Organic Nature
- 2023-09-11 Terugroeping: Teff Mehl Bio van Bauckhof
- 2023-08-24 Recall FAVV: Volkoren rijstmeel bio van Smaakt
- 2023-08-24 Terugroeping Gluten Free Notenkoek van Damhert Nutrition
- 2023-08-21 Belangrijke veiligheidswaarschuwing: Rude Health Low Sugar Granola
- 2023-08-18 Gezin uit Michigan vindt kikker in zakje biologische spinazie