U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Rapport: Onderstammen voor biologisch geteelde komkommers, tomaten en paprika's

Wageningen UR Glastuinbouw heeft in de periode 2006-2010 onderzocht welke onderstammen voor vruchtgroenten geschikt zijn voor de biologische teelt in relatie tot wortelknobbelaaltjes (Meloidogyne spp.). Het onderzoek werd gefinancierd door het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie.

De onderstammen voor de biologische teelt mogen weinig wortelknobbels vertonen, een lage reproductie van aaltjes hebben en een goede verentbaarheid, productie en kwaliteit geven. Komkommeronderstammen die grotendeels aan deze criteria voldoen zijn 64-10, 64-12 en Harry. Deze onderstammen worden in Nederland echter ondertussen niet meer door de zaadhuizen in de handel gebracht in verband met te weinig marktperspectieven.

In de praktijk veel gebruikte onderstammen, die kruisingen zijn tussen Cucurbita maxima x C. moschata, zijn onvoldoende resistent tegen wortelknobbelaaltjes. Voor wat betreft de mate van resistentie en productie blijken bij tomaat PG76 en Brigeor goed te voldoen. Big Power is ook minder gevoelig voor wortelknobbels, maar is minder vaak onderzocht. Onderstammen die het bij paprika in resistentie- en productieproeven relatief goed doen zijn Snooker, Capital en DRO 3413. Komkommeronderstammen zijn minder resistent tegen M. incognita dan tegen M. hapla en M. javanica. De meeste tomaat- en paprikaonderstammen zijn juist resistenter tegen M. hapla dan tegen M. incognita.

Klik hier om het hele rapport te bekijken.

Voor meer informatie: Jan Janse

Bron: Wageningen UR Glastuinbouw 
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer