
Abonneren
Vacatures
- Loodsmedewerk(st)ers Groente en Fruit
- Global Sourcing Manager
- Business Unit Manager Importeurs & Exporteurs
- Docent Teelt
- Buying Operations Manager (BOM Process)
- Bestuurslid
- Internationaal accountmanager Duitsland
- Manager Operations Ethiopia
- Quality controller
- Manager Packing Station
Top 5 - gisteren
- Ramon Alcedo nieuwe directeur van Fairtrasa Peru
- Normec Groen Agro Control eerste commerciële laboratorium dat PFAS analyseert onder accreditatie
- Het geheim van Gisele Bündchen? Lokaal en biologisch eten
- "Hillegom doet genoeg aan bio-bollenteelt"
- Bestuurlijke consultatie landbouwakkoord door LTO-bestuurders
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
"Compost het echte zwarte goud"
SOS – Save Our Soils
Lees hieronder een blog van grensverlegger Michaël Wilde. Hij werkt voor Nature & More aan de handel van biologische en fairtrade groente en fruit, wereldwijd.
SOS – Save Our Soils
De FAO (de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties) maakt zich grote zorgen over de landbouwgrond op onze planeet. Volgens een verontrustend rapport is namelijk 25 procent van deze belangrijke grond in sterke mate uitgeput. Wat is nou exact aan de hand? Nou, de bodem is door verschillende redenen aan erosie onderhevig, de biodiversiteit is er ernstig aangetast en de watervoorraden in veel kwetsbare gebieden loopt ernstig achteruit.
De FAO waarschuwt dat deze neerwaartse trend moet worden omgebogen om de wereldbevolking te kunnen blijven voeden. De vraag is nu dus... Hoe gaan wij het tij keren? Een van de antwoorden ligt wellicht achter in de tuin te rotten... compost!
Compost (meststof uit plantaardig afval) is in feite het echte zwarte goud! De positieve effecten hiervan zijn talrijk. De waterhuishouding wordt verbeterd, met betere drainage en minder erosie en uitspoeling. Als gevolg is de grond beter bestand tegen droogte en overstroming. De biodiversiteit wordt flink gestimuleerd. Ziektes in de grond worden onderdrukt. Er wordt meer organisch materiaal in de bodem opgeslagen, waarmee CO2-emissies gecompenseerd kunnen worden. Composteren leidt zo tot een opwaartse spiraal van biodiversiteit en bodemvruchtbaarheid met als gevolg sterkere gewassen. Met compost voed je de bodem in plaats van deze uit te putten. Nog steeds niet overtuigd? Neem even contact op met een biologische teler.
Bij Soil & More (mede-Grensverlegger) weten ze heel veel over compost en maken ze van woestijn vruchtbare landbouwgrond. En dan nog een belangrijke vraag aan jullie allen: Hoe maken wij compost sexy? Hoe krijgen wij deze boodschap bij de eindconsument? Ik worstel hiermee en heb jullie hulp nodig... Alle tips zijn van harte welkom!
Bekijk hier de blog.
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-05-30 Het geheim van Gisele Bündchen? Lokaal en biologisch eten
- 2023-05-30 "Oog houden voor individuele uitdagingen, zodat telers geen nummer worden"
- 2023-05-30 Stadsbestuur Lier oogst zelf bio-groenten voor goede doelen
- 2023-05-26 Jonge zeewierondernemers presenteren duurzame innovaties op Wereld Oceanen Dag
- 2023-05-26 René Groenen en Gineke de Graaf nemen afscheid van biologisch-dynamische boerderij De Beersche Hoeve
- 2023-05-26 Moestuinseizoen van start bij Landgoed Huis Sevenaer
- 2023-05-26 Consumenten in Beieren kopen ondanks inflatie regionale en biologische producten
- 2023-05-25 "In Scandinavië zien we nu bio-kasgroententelers weer terugschakelen naar conventioneel"
- 2023-05-25 "Op weg naar emissieloos stikstofgebruik in de fruitteelt"
- 2023-05-25 "Wij importeren nu meer biologische abrikozen uit Spanje dan uit Italië"
- 2023-05-24 Frans pakstation voor biologische sjalotten officieel geopend
- 2023-05-24 "Vanaf maart verloopt de afzet bio-fruit vlotter"
- 2023-05-24 Meer dan 7.000 km2 overstroomd in Emilia Romagna
- 2023-05-23 Komkommer nog altijd 'slechts' een dubbeltje, wel herstel biokomkommer
- 2023-05-23 "Met EKO is 15% biologische landbouw in Nederland haalbaar"
- 2023-05-23 Demeter-appelenhandelaar Bio-Obst Augustin betrekt nieuw pakstation
- 2023-05-23 Proeven met bio-frambozen die klaar zijn voor de toekomst
- 2023-05-22 "We zien nog meer mogelijkheden om samen te werken"
- 2023-05-22 Frisse start voor overtollige AGF bij FRIS Supermarkt
- 2023-05-22 "We zitten nu pas een paar dagen op de krenttrap"