Anti-maffiawijn moet verleden doen vergeten op Sicilië

Jarenlang werd Sicilië geterroriseerd door de Maffia. Op de bedrijven die eens door de beruchte Maffia gerund zijn, worden nu biologische producten geproduceerd. Fransesco Galante beheert bijvoorbeeld de wijngaard die ooit toebehoorde aan de maffiose Giovanni Brusca (verdacht van de moord op zo'n 150 mensen), hij doet dit onder de naam 'Libera Terra' (Vrije land). "Ons doel is om het door de maffia in beslag genomen land weer terug te geven aan de mensen."



"Nadat Brusca in 1996 gearresteerd is, hebben we het land overgenomen. Alles was volledig verwaarloosd, de wijnstokken moesten allemaal worden vervangen." Inmiddels wordt de wijn die daar geteeld wordt onder de naam 'Centopassi' verkocht. De naam verwijst naar de titel van een film over de vermoorde anti-maffiastrijder Giuseppe Impastato. Hij teelde lokale rassen zoals de Trebbiano, Nero d'Avola en Catarratto.




Publicatiedatum:
Auteur:
©



Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier


Ander nieuws uit deze sector:


Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.