Waterscheerling hoeft niet gevaarlijk te zijn voor koeien

Waterscheerling is niet gevaarlijk voor koeien als boeren verstandig met de plant omgaan. Dat laat de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) weten.

Grazende koeien laten de giftige waterscheerling ongemoeid. Als boeren het schoonsel bij het schonen van sloten niet laten liggen, bestaat er geen gevaar voor de gezondheid van koeien, aldus de GD. Gevaar ontstaat alleen als het slootafval binnen het bereik van koeien komt. Vorige week ontstond onrust onder melkveehouders in de omgeving van de Reeuwijkse plassen nadat de giftige plant waterscheerling was ontdekt. De plant wordt de laatste jaren waargenomen in en langs sloten in het Veenweidegebied.

Bron: De Beste Boer

Publicatiedatum:



Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier


Ander nieuws uit deze sector:


Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.