Brennels gaat internationaal. Het bedrijf dat vanuit Kraggenburg kleding van brandnetelvezels en biologisch katoen produceert, werkt er hard aan om ervoor te zorgen dat zijn mode vanaf januari 2012 in Europese kledingwinkels hangt. Woordvoerster Nienke Feddes gelooft erin dat deze nieuwe stap een succes wordt. "Europa is nog maar het begin," zegt ze met een knipoog.
Brennels begon vijf jaar geleden rond Kraggenburg met de grootschalige teelt van brandnetels om daarvan milieuvriendelijke kleding te fabriceren. Een tijd van pionieren brak aan, want wereldwijd is er nauwelijks tot geen ervaring opgedaan met brandnetelteelt en de verwerking van de prikkelplanten tot zijdezachte stoffen. Brennels heeft dit proces volgens Feddes inmiddels steeds beter in de vingers.
Van de stof wordt zelfontworpen kleding gemaakt, die wordt verkocht in de winkel op Brennels Buiten in Kraggenburg. De mode is ook via www.brennels.nl/webshop te koop. Het merk G-star presenteerde afgelopen juli mannenkleding van brandnetelvezels van Brennels. Het bedrijf is er nu mee bezig om de kleding vanaf 2012 ook in modezaken in Nederland en Europa te krijgen. De bedoeling is om de nieuwe collectie volgend jaar juli op modebeurzen aan te bieden aan de detailhandel in binnen- en buitenland.
Feddes stelt dat er veel vraag is naar brandnetelstof en daar wil Brennels van profiteren. "We werken al samen met G-star en een Engels bedrijf dat bureaustoelbekleding maakt van onze stof. Er is veel vraag naar onze vezels. Vanuit heel Europa en zelfs vanuit Canada krijgen we aanvragen. Dus Europa is nog maar het begin. Als je Nederland bedient, kun je net zo goed ook de omliggende landen bedienen. We geloven erin."
Wie met eigen ogen wil zien hoe de brandnetels worden geteeld en verwerkt, kan een kijkje nemen op Brennels Buiten. Dit park is vrij toegankelijk en heeft op 48 hectare iets te bieden voor jong en oud. Naast de brandnetelvelden zijn er bamboebossen, kruidentuinen, waterpartijen, stranden en duinen. Bezoekers kunnen er zwemmen en wandelen.
Aan het strand ligt het strandpaviljoen met een groot terras langs het zwemwater. Dat terras heeft onlangs de 26e plaats bereikt in de Terras Top 100 van het blad Misset Horeca. Feddes is trots op deze prestatie. "Er hadden zich zevenhonderd bedrijven ingeschreven." Bezoekers kunnen er terecht voor een drankje, maar ook voor een complete biologische maaltijd. Het paviljoen herbergt tevens een podiumzaal waar eens in de veertien dagen een band optreedt.
Brennels Buiten is er ook voor feesten en partijen. Vanaf dit jaar is het zelfs een trouwlocatie op aanvraag. Vijftien stellen beloven elkaar er eeuwige trouw in 2010. Verder biedt Brennels Buiten diverse avontuurlijke, sportieve en creatieve activiteiten voor groepen. "We willen graag dat mensen weer buiten dingen gaan ondernemen," zegt Feddes. "Dat ze genieten van de natuur. Met het water, strand, duinen, wandelpaden, een oeverzwaluwwand, vogels en vlinders is Brennels Buiten echt een paradijs voor wandelaars."
Brennels Buiten is te vinden aan de Leemringweg 19 in Kraggenbrug. Zie ook: www.brennels.nl
Bron: Flevopost, 08-08-10

Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- Is lupine het gouden boontje van Nederlandse bodem?
- "Totaalassortiment aanbieden is een uitdagende maar ook zeer passende stap"
- Agrifirm start pilots rondom regeneratieve landbouw
- Regering moet onderzoek doen naar nutriënten uit menselijke mest
- De Nieuwe Winkel verkozen tot Beste Biologische en Groenterestaurant
Top 5 - afgelopen week
- "Honger in Afrika indirect gevolg van steeds meer biologische producten eten"
- Boeren roepen burgers op om poep en plas te doneren
- Fotoreportage BioXpo - Veel nieuwe producten bij de Nederlandse exposanten
- Machandel nu volledig in Britse handen
- Druiventuin in de verkoop, maar telers stoppen (nog) niet
Top 5 - afgelopen maand
- Annette Harberink vertrekt van Natuurderij Keizersrande
- Europees parlement stemt met grote meerderheid voor marktgestuurde stimulering van bio-landbouw
- Zenderense Es behaalt Skal-certificaat
- "Honger in Afrika indirect gevolg van steeds meer biologische producten eten"
- Boeren roepen burgers op om poep en plas te doneren
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-05-17 Yumeko en Conscious Hotels zetten volgende stap in verduurzaming hotelbranche
- 2022-05-13 Zeer grote brand bij beddenatelier Bedaffair
- 2022-05-10 "Hiermee kunnen we echt impact maken"
- 2022-04-15 Katoenen jubileum voor duurzaam warenhuis Nieuw Mos
- 2022-04-01 180% meer katoentelers sloten zich aan bij OCA
- 2022-03-21 Janneke opende groot duurzaam warenhuis in Utrecht: Green UP
- 2022-03-14 Seepje geeft receptuur natuurlijke allesreiniger kosteloos vrij aan concurrentie
- 2022-03-10 Ga de lente in met luchtig bed- en badtextiel in de kleur Silt Green
- 2022-03-09 Sock My Feet gebruikt gerecyclede PET-flessen in nieuwe sokkencollectie
- 2022-02-16 SNURK lanceert nieuwe beddengoedcollectie
- 2022-02-08 Eerste vegan kakileer ter vervanging van dierlijk leer in Spanje
- 2022-02-01 Waaraan kun je écht duurzame kleding herkennen?
- 2021-11-30 Nieuwe campagne Seepje vraagt aandacht voor milieuvervuilend wassen
- 2021-11-05 ACM vervolgt actie tegen misleidende duurzaamheidsclaims in de kledingbranche
- 2021-10-14 Vrolijke sweaters en shirts: MAG x Jan, Jans en de Kinderen
- 2021-09-27 "Groei betekent bij ons meer impact"
- 2021-09-14 Nieuwe herfst/winter collectie 2021: 'Omarming'
- 2021-09-03 Biologische kleding en textiel in nieuwe Utrechtse pop-up store
- 2021-08-25 Biologische matrassen in nieuw tv-programma
- 2021-08-20 Hoogste score op milieuprestaties voor MUD Jeans