U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Milieudefensie voert actie tijdens aandeelhoudersvergadering

"Consument betaalt 40% te veel voor biologisch bij Ahold Delhaize"

Consumenten betalen volgens een nieuw rapport van onderzoeksbureau Profundo gemiddeld 40% te veel voor biologische producten bij Ahold Delhaize. Dat vormt volgens Milieudefensie een belangrijke belemmering voor de groei van biologisch voedsel.

© Milieudefensie

De organisatie voert vandaag actie tijdens de aandeelhoudersvergadering van Ahold Delhaize, waar zij met meer dan 100 aanwezigen vragen wil stellen over onder meer de prijs van biologische producten en het duurzame beleid van het concern. Ahold Delhaize is een van de grootste supermarktconcerns ter wereld en eigenaar van onder andere Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en Delhaize.

Uit het rapport blijkt dat biologisch momenteel slechts 3% van de voedselomzet van het bedrijf uitmaakt. Daarmee blijft het achter bij doelstellingen van 15% in Nederland en 25% in de EU richting 2030.

Biologische producten 56% duurder
De prijs speelt daarbij een belangrijke rol. Volgens Profundo zijn biologische producten in de supermarkt gemiddeld 56% duurder dan gangbare producten, terwijl dat prijsverschil eerder in de keten rond de 40% ligt. "Consumenten die biologische producten kopen, betalen nu € 863 miljoen te veel."

© Milieudefensie

De extra marge op biologisch draagt volgens het rapport bij aan de winst en de uitkeringen aan aandeelhouders, die oplopen tot circa 2 miljard euro per jaar.

Betaalbaar biologisch is financieel haalbaar
Volgens het rapport is een omslag naar een groter biologisch assortiment mogelijk, mits prijzen dichter bij die van gangbare producten komen te liggen. Scenario's waarin het aandeel biologisch groeit, laten zien dat dit impact heeft op de winst, maar financieel haalbaar is.

Milieudefensie stelt dat juist klanten die bewust kiezen voor duurzame producten nu extra betalen en wil het bestuur daar tijdens de vergadering op aanspreken.

Bron: Milieudefensie

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer