Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Tulpenbollen met gewasbeschermingsmiddelen zorgen voor discussie in Almere

De Partij voor de Dieren in Almere trekt aan de bel over de aanplant van tulpenbollen die mogelijk residuen van gewasbeschermingsmiddelen bevatten. De partij noemt de bollen in het stadscentrum onwenselijk, terwijl kweker Frank Breg het heeft over een gift aan de gemeente en aangeeft dat hij de commotie niet begrijpt. Dat meldt 1Almere. De bollen, geschonken door twee Flevolandse kwekers, werden begin dit jaar geplant door leerlingen van praktijkschool Pro Almere ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de stad en de aankomende Tulpenroute Flevoland.

De gemeente zit met het dilemma dat het 'Beleidskader Groen 2024' een overstap naar biologisch of onbespoten plantgoed ambieert, terwijl het aanbod van biologische bollen beperkt is en het bovendien relatief duur is in de aanschaf. Het college verdedigt de keuze om deze gift te accepteren, omdat de bollen in de laatste fase van de teelt onbespoten zijn, al beschikken ze niet over een biologisch keurmerk. De situatie laat zien hoe lokale overheden worstelen met de balans tussen duurzaamheid, kosten en burgerinitiatieven.

Bron: 1Almere

Gerelateerde artikelen → Zie meer