Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Erkenning ProTerra-standaard maakt ggo-vrije certificering van buiten EU mogelijk in Duitsland

De Duitse certificeringsorganisatie Verband Lebensmittel ohne Gentechnik (VLOG) erkent voortaan ook de certificeringen van de Nederlandse ProTerra Foundation als gelijkwaardig. Daarmee wordt het voor het eerst mogelijk om voedingsmiddelen die buiten de EU zijn geproduceerd te certificeren voor de Duitse ggo-vrije markt.

© VLOG

De nieuwe erkenning van de ProTerra-standaard door VLOG geldt uitsluitend voor plantaardige voedingsmiddelen. Daarbij moeten aanvullende eisen worden nageleefd. Volgens VLOG zorgt dit ervoor dat niet-Europese producten eenvoudiger toegang krijgen tot de Duitse markt voor genetisch gemodificeerde-vrije producten.

Eerste stap richting toekomstige erkenningen
De erkenning van de zogeheten 'ProTerra PLUS+'-certificering moet bijdragen aan verdere harmonisatie van certificeringssystemen, met behoud van strenge verificatie-eisen. VLOG ziet dit als een eerste stap richting mogelijke toekomstige erkenningen van andere standaarden.

Eerder erkende VLOG al meerdere certificeringssystemen als gelijkwaardig aan de 'Ohne Gentechnik'-standaard voor productie en controle. Tot nu toe gold dit echter alleen voor voedingsmiddelen die binnen Europa worden geproduceerd.

Aanvullende VLOG-certificering niet nodig
Wanneer een bedrijf of product gecertificeerd is volgens een van deze erkende standaarden, is een aanvullende VLOG-certificering niet nodig om van de voordelen gebruik te maken. Bedrijven met een dergelijke certificering kunnen bovendien een licentie aanvragen voor het 'Ohne Gentechnik'-keurmerk.

VLOG is een Duitse organisatie die zich inzet voor transparantie rond genetisch gemodificeerde organismen (ggo's) in voedsel. VLOG beheert het Duitse keurmerk 'Ohne Gentechnik', dat aangeeft dat producten zonder gebruik van ggo's zijn geproduceerd. De organisatie stelt hiervoor richtlijnen op, controleert naleving en vertegenwoordigt de belangen van bedrijven die ggo-vrije producten produceren of verhandelen.

Verantwoord geproduceerde landbouwproducten
ProTerra Foundation is een in Nederland gevestigde internationale non-profitorganisatie die een certificeringsstandaard beheert voor duurzame en verantwoord geproduceerde landbouwproducten en voedingsmiddelen. De ProTerra-standaard richt zich onder meer op ggo-vrije productie, traceerbaarheid, milieubescherming en goede arbeidsomstandigheden in de keten.

Bron: VLOG

Voorpaginafoto: © VLOG

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer