Op woensdag 29 maart vindt het 10e BIJendiner plaats Op Hodenpijl. Het programma bestaat uit een rondleiding langs de bijenvolken op de Levende Buitenplaats, een diner, sprekers en dialoog met het panel. Het thema van het 10e BIJendiner is 'Het Nationaal Bijengezondheid Actieprogramma gaat iedere burger aan'. Dit gaat over de verantwoordelijkheid die je als burger hebt voor ecologische biodiversiteit in je eigen omgeving en in het bijzonder de bijen. Wie heeft er nog een hoekje grond over voor bijenbloemenzaad?
De rondleiding start om 17.00 uur. Daarna volgt het diner met biologische, lokale en seizoensgebonden gerechten. Rond 20.30 uur start het avondprogramma o.l.v. Felix Rottenberg in de voormalige kerk.
Er zijn twee sprekers, er is veel dialoog tussen onder andere het publiek en het panel en een update over Honey Highway en diens toekomst. Gespreksleider is Felix Rottenberg, voorzitter Nationaal Bijenberaad. De eerste spreker is landbouwer Henk Wansink van biodynamisch landbouwbedrijf de Meander. Tweede spreker is Ted van den Bergh Directeur Triodos bank Foundation. Deborah Post en Peter de Groot vertellen over Honey Highway. De sprekers in het panel zijn Gedeputeerde Infrastructuur Provincie Zuid-Holland, Hoogheemraad Delfland, Directeur Ministerie Economische Zaken voor Infrastructuur en Milieu, over hoe zij verantwoordelijkheid nemen voor ecologische biodiversiteit in hun omgeving en de link met Honey Highway.
Het BIJendiner is een initiatief van Deborah Post in samenwerking met Op Hodenpijl. Deborah is de onderneemster achter Honey Highway. Na de Honey Highway langs de verlengde A4, zijn er ook 3 trajecten nieuwe Rijkswegen, 3 trajecten spoor Honey Highway ProRail Gelderland, 10 kilometer waterdijken Delfland, Provinciale weg N211 in de Provincie Zuid-Holland en N237 in Utrecht, Provincies zijn aan de slag voor Provinciale wegen.
Er zijn nog slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar voor het diner. De organisatie nodigt iedereen van harte uit om het avondprogramma in de kerk bij te wonen, en vraagt hiervoor als entree een gift voor Honey Highway.
Wanneer: woensdag 29 maart.
Aanvang: 18.00 uur.
Waar: 'Op Hodenpijl' is gevestigd aan de Rijksstraatweg 20/22 in Schipluiden (vlakbij Delft). Er is een ruime, gratis parkeerplaats.
Tarief: entree inclusief diner: 40 euro. Alleen op reservering.
Voor meer informatie: www.honeyhighway.nl

Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- Is lupine het gouden boontje van Nederlandse bodem?
- "Totaalassortiment aanbieden is een uitdagende maar ook zeer passende stap"
- Agrifirm start pilots rondom regeneratieve landbouw
- Regering moet onderzoek doen naar nutriënten uit menselijke mest
- De Nieuwe Winkel verkozen tot Beste Biologische en Groenterestaurant
Top 5 - afgelopen week
- "Honger in Afrika indirect gevolg van steeds meer biologische producten eten"
- Boeren roepen burgers op om poep en plas te doneren
- Fotoreportage BioXpo - Veel nieuwe producten bij de Nederlandse exposanten
- Machandel nu volledig in Britse handen
- Druiventuin in de verkoop, maar telers stoppen (nog) niet
Top 5 - afgelopen maand
- Annette Harberink vertrekt van Natuurderij Keizersrande
- Europees parlement stemt met grote meerderheid voor marktgestuurde stimulering van bio-landbouw
- Zenderense Es behaalt Skal-certificaat
- "Honger in Afrika indirect gevolg van steeds meer biologische producten eten"
- Boeren roepen burgers op om poep en plas te doneren
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-05-18 Gemak staat voorop met veelzijdige zadenpakketten
- 2022-05-09 Nieuwe productielocatie voor MediGran
- 2022-05-09 160 soorten planten in biologische kwekerij
- 2022-05-03 Universiteit Utrecht en National Geographic Society brengen wereldwijde zoetwatervoorraad in kaart
- 2022-04-26 Nationale Bijentelling: veel wilde bestuivers, minder honingbijen
- 2022-04-25 Campagne zet nuttige insecten in de kijker
- 2022-04-25 "Ik zou willen dat iedere persoon die planten koopt, weet wat het verschil is tussen biologisch en niet-biologisch"
- 2022-04-21 Veiling van biologische tulpen voor onderzoek naar Parkinson
- 2022-04-13 Ruim assortiment biologische bloembollen weer te bestellen via Velt
- 2022-04-08 ‘Maai Mei Niet’ campagne: voor biodiversiteit en bewustwording
- 2022-04-06 Gratis bloemenmengsel voor één groot bloemenlint
- 2022-04-06 Biologische planten in Kassa
- 2022-04-05 IPCC-rapport: onmiddellijk actie nodig om doel 1,5 graden nog te kunnen halen
- 2022-04-04 Natuur- en milieuorganisaties: versnellen transities nóg urgenter door oorlog in Oekraïne
- 2022-03-29 Boek over bodemdieren gratis voor alle Nederlandse basisscholen
- 2022-03-24 "De biodiversiteitscrisis is even groot als de klimaatcrisis"
- 2022-03-22 Voedselbanken voor Bijen openen hun deuren
- 2022-03-21 Deltaplan Biodiversiteitsherstel publiceert Kennis- en innovatieagenda voor biodiversiteit
- 2022-03-21 Symposium over biodiversiteit rond groenstrook Rijk Zwaan
- 2022-03-18 Ecologische tuin: van aanleg tot beheer