Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Elektrische MultiToolTrac (200 PK) op Bio-beurs

De MultiToolTrac is ongetwijfeld een wereldprimeur waarvan het eerste prototype vorig jaar al getoond is op de Hannover Messe en dit jaar in Biddinghuizen. De definitieve versie staat in januari op de Bio-beurs in Zwolle. De MultiToolTrac is de eerste elektrische tractor met een complete elektrische powertrain op basis van verschillende betrouwbare componenten. De trekker heeft een unieke 'on-the-fly' spoorbreedte verstelling en drie volwaardige posities om werktuigen en gereedschappen te monteren. Een moderne 6 cilinder dieselmotor van 140kW (185 PK) kan worden bijgeschakeld om de benodigde stroom op te wekken.
 


"Het is uniek dat 7 biologische akkerbouwers samen met mechanisatiebedrijf Wissels Techniek, Machinefabriek Boessenkool en innovatie adviseur Paul van Ham, rond de tafel gaan zitten om hun eigen nieuwe elektrische trekker te ontwikkelen los van de traditionele trekkerindustrie." Eelco Osse is directeur van Machinefabriek Boessenkool uit Almelo. Hij is enthousiast over deze interessante innovatie die mede door zijn bedrijf is gebouwd en geleverd. "Het project MultiToolTrac is een vraaggestuurde ontwikkeling, wij werken samen met biologische boeren die het beste uit hun grond willen halen en die al ervaring hebben met het rijpaden- en beddenteeltsysteem."



Dankzij de supernauwkeurige GPS-besturing (met RTK ondersteuning) rijdt de tractor altijd over dezelfde sporen. Zo blijft de rest van het land in de goede conditie voor optimale plantengroei.
 
Eelco Osse had enkele jaren geleden nooit kunnen denken dat hij betrokken zou worden bij dit project. "Ik heb groot respect voor het vakmanschap van deze boeren die 'out of the box' kunnen denken en hun visie hebben op bodemgezondheid. Ik had dat nog nooit eerder gezien. Ik werd door hen geïnspireerd om alle creativiteit en vakmanschap van ons bedrijf in te zetten om dit project tot een succes te maken. Op dit moment zetten we laatste puntjes op de 'i' in de besturingstechniek. Al met al zijn we een jaar later gereed met het eindproduct maar dan heb je ook wel echt wat om trots op te zijn."
 
De MultiToolTrac staat tijdens de Bio-beurs (21 en 22 januari in Zwolle) op het Energieplein.

Voor meer informatie:

Paul van Ham
Machinefabriek Boessenkool Almelo
www.multitooltrac.com
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer