Gisteren (4 februari) bereikte ons het bericht dat Joop de Looze, medeoprichter van ICEM B.V. en onder andere BioVak, afgelopen zaterdag 1 februari is overleden. Hieronder zijn In Memoriam:
In liefdevolle herinnering aan
Johannes Jacobus de Looze
Joop !
* Rotterdam, 4 februari 1935 † Rotterdam, 1 februari 2014
Als geboren Rotterdammer heeft Joop nooit bij de pakken neergezeten. 'Niet kletsen maar werken' was vanaf het begin van zijn carrière zijn motto. Na in eerste instantie een loopbaan in de wijn‐ en delicatessenhandel stortte hij zich vol overgave op de organisatie van beurzen. Samen met een compagnon startte hij met het organiseren van antiekbeurzen.
Toch kon Joop de delicatessenhandel niet vergeten en in 1980 zette hij een wijn‐ en delicatessenbeurs op poten. Hier kwam hij in contact met de aardappel‐, groente‐ en fruithandel en werd, mede dankzij contacten met het toenmalige Vakblad AGF, de vakbeurs AGF‐Totaal gestart. Na de eerste editie in Hilversum in 1981 groeide de beurs uit tot een internationaal evenement dat er mocht zijn.
AGF‐Totaal 2003, de laatste beurs die onder zijn regie werd georganiseerd, nam alle hallen van het Rotterdamse Ahoy' in beslag en was in dat jaar het grootste internationale evenement dat in het complex werd gehouden.
Het is dan ook niet verwonderlijk, dat Joop voor zijn inspanningen en inzet voor de agf‐sector in 1995 door het Vakblad AGF tot 'Man van het Jaar' werd benoemd.
Ook na zijn pensionering wist Joop niet van ophouden. Inspelend op de trend van gezonde en natuurlijke voeding begon hij in 2008 met de vakbeurs BioVak. Dankzij zijn onvermoeibare en innovatieve inzet, ook tijdens zijn ziekte, werd deze succesvolle beurs dit jaar voor de zevende keer gehouden.
Zijn energie, kracht en doorzettingsvermogen laten hem in ons doorleven. Hij zal hierdoor nooit echt van ons weg zijn.
Voor uw belangstelling en medeleven danken wij u hartelijk.
Mike en Lara de Looze,
namens
ICEM en de familie