U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Italianen teleurgesteld over nieuwe bio-wijnregels

Italiaanse wijnboeren die geen chemische middelen gebruiken zijn teleurgesteld over de nieuwe EU-regels voor de etikettering van biologische wijnen. Ze zeggen dat de langverwachte criteria te laks zijn. Zo staat te lezen op de website van CNBC.

Na een lange discussie is de Europese Commissie in februari een set van voorwaarden overeengekomen. Daarmee is besloten dat een wijn gemaakt van biologische druiven ook daadwerkelijk biologische wijn mag worden genoemd.

In Italië, na Spanje Europa's tweede grootste teler van bio-druiven, wordt gemengd gereageerd. Het ministerie van Landbouw juicht het toe en landbouwers die veel moeite doen om chemicaliën-vrije wijn te maken reageren sceptisch. "De regels zijn te breed. Mijn eigen regels zijn strenger dan die van Brussel", reageert Gregorio Dell'Adami de Tarczal, hij is eigenaar van een biologische boerderij in Toscane en wijnmaker.

De meest netelige kwestie is de nieuwe regelgeving rondom sulfiet. De Tarczal produceert 30.000 flessen bio-wijn per jaar zonder chemische gewasbeschermingsmiddelen of kunstmest te gebruiken. Hij voegt slechts 20-25 milligram sulfiet per liter toe, ver onder de nieuwe EU-richtlijnen.

"We zijn niet tevreden", zegt Domenico Bosco, wijnexpert bij de grootste Italiaanse telersvereniging Cordiretti. "We wilden dat het toegestane sulfietgehalte tenminste gehalveerd zou worden in de nieuwe regelgeving. In de hoop dat er uiteindelijk binnen drie tot vijf jaar helemaal geen sulfiet meer toegestaan zou zijn."

Bron: CNBC
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer