U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
"Bevorderen hiermee de leefbaarheid van het dorp"

Familie Van der Werf: tevreden leverancier van Boerderijstroom

Tholen - Boerderijstroom levert sinds vorig jaar groene stroom rechtstreeks aan huishoudens en bedrijven in de buurt. De stroom komt voornamelijk van boeren die hun overschot aan opgewekte energie graag in hun eigen regio willen verkopen.

Boerderijstroom Dearsum is één van de leveranciers van Boerderijstroom. Pyt en Janke van der Werf runnen het boerenbedrijf Bêd en Brochje Dearsum in het kleine Friese dorp Dearsum. Bij hun bedrijf stond de eerste dorpsmolen van Friesland, die in samenspraak met de dorpsbewoners plaats heeft gemaakt voor een moderne windturbine. De dorpsmolen stond al vijftien jaar stil en de windturbine is in 2009 in gebruik genomen. Een gedeelte van de energie-opbrengst gaat naar rechtstreeks naar het dorp, daarmee wordt onder meer de kerk verwarmd. "Het is mooi dat we op deze manier de leefbaarheid kunnen bevorderen", vertelt Pyt.



Pyt en Janke krijgen regelmatig bezoek van de mensen waar zij stroom aan leveren. "Veel mensen zijn enthousiast over dit initiatief. Zij vinden het mooi om te zien waar hun energie vandaan komt. Zelfs vanuit Amsterdam komen mensen kijken waar hun stroom vandaan komt, ook kunnen zij bij ons zien hoe de windmolen precies werkt. Voor de meeste afnemers van groene stroom is de kleinschaligheid de belangrijkste pre. Het systeem van Boerderijstroom is heel transparant, ze weten exact hoe het proces gaat." Boerderijstroom Dearsum levert ook aan een stuk of tien boeren uit de omgeving.

Hij geeft aan dat het enthousiasme en de interesse van de mensen de belangrijkste drijfveren zijn. "Daar doen we het voor. Ook kan het tarief van Boerderijstroom goed concurreren met tarieven van de grote energiemaatschappijen." Niet iedereen was overigens blij met de komst van de windturbine, maar de meeste tegenstanders zijn nu toch overtuigd geraakt. "Eén van hen neemt nu zelfs stroom van ons af."

De voordelen zijn duidelijk voor Pyt: "Met Boerderijstroom weet je waar het vandaan komt, het is milieuzuivere stroom, het tarief is laag en Boerderijstroom rekent geen overstapkosten." Hij vindt het dan ook een aanrader voor andere boeren. "Let wel: Een windmolen installeren moet je echt in overleg doen, anders jaag je mensen tegen je in het harnas. Bij ons is het erg goed uitgepakt omdat we overleg hebben gevoerd met de dorpsbewoners."

Voor meer informatie:

Lammert Soet
06 50661253
[email protected]
www.boerderijstroom.nl

Pyt van der Werf
0515 521782
[email protected]

Gerelateerde artikelen → Zie meer