Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

"Britse supermarkten schuldig aan daling bio-verkopen"

Volgens ingewijden in de Britse biologische sector, is de verkoop van biologische voeding vooral gedaald doordat supermarkten minder schapruimte beschikbaar wilden stellen. De supermarkten worden er van beschuldigd dat zij de verkoop van biologische producten in de winkel onvoldoende gestimuleerd hebben.

"Alles draait om omzet. Als je geen omzet maakt, lig je eruit. Het is een simpele formule. Supermarkten neigen naar producten die goed verkopen. Daar rekenen zij biologisch voedsel niet onder. Daarom zijn consumenten die voor bio gaan, genoodzaakt de producten ergens anders te halen", reageert Jeremy Jarré, mede-oprichter van biologisch voedingsbedrijf What on Earth.

De Soil Association steunt zijn mening. "De prijsdalingen hebben consumenten richting 'minder ethische producten' geduwd. Supermarkten die minder schapruimte voor bio beschikbaar hebben gesteld, hebben hiermee een negatieve invloed op de markt gehad."

De British Retail Consortium (BRC) weerlegt dit alles. Richard Dodd: "Ik accepteer dat de biologische producenten onder druk staan, maar het is niet terecht dat de supermarkten daarvan de schuld krijgen. Het is natuurlijk geen geheim dat consumenten zich zorgen maken om hun financiën. En consumentenvraag blijft de grootste invloed hebben op de invulling van de schapruimte."

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer