U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
550 ton aan fraudeproducten geleverd

Duitsland wil hogere eisen aan bio-certificering stellen

Na uitgebreid onderzoek is gebleken dat negen Duitse bedrijven rechtstreeks beleverd zijn met valse biologische producten uit Italië. Het gaat vooral om sojabonen, soja en koolzaad, die vooral in diervoeder verwerkt zijn. De bedrijven zijn in Baden-Württemberg, Mecklenburg-Voor-Pommeren, Nedersaksen en Noordrijn-Westfalen gevestigd. Volgens de Italiaanse autoriteiten is ongeveer 550 ton aan valse biologische producten geëxporteerd naar Duitsland.

Naar aanleiding van het incident in Italië roept het 'Bundesministeriums für Ernährung, Landwirtschaft und Verbraucherschutz' (BMELV) op voor om nog meer eisen te stellen aan de nationale erkenning van controle-instanties. "Daarvoor wordt een verordening voorgelegd aan de 'Bundesrat', die waarschijnlijk eind februari 2012 goedgekeurd wordt. Op EU-niveau wordt gepleit voor harmonisatie van de bio-controles op een hoog niveau", aldus een woordvoerder van de BMELV.

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer