Het aantal melkveehouders dat biologische melk levert aan de Nieuw-Zeelandse coƶperatie Fonterra groeit. "We hebben 120 biologische melkleveranciers. De afgelopen twee jaar is ons volume gegroeid en we verwachten dat deze trend door zal zetten", aldus Rachel Myers, operationeel manager voor Fonterra melk. Deze groei wordt niet alleen gevoed door een stijgend aantal boeren dat op een milieuvriendelijke en diervriendelijke manier het land wil beheren, maar ook door de toegenomen nationale en internationale vraag naar biologische zuivelproducten.
Fonterra verkoopt onder meer biologische melkpoeder dat veel in de biologische zuigelingenvoeding voor de Aziatische markt gebruikt wordt, kazen, boter, melk-eiwit en op verzoek zelfs koosjere bio-zuivelproducten voor Joodse consumenten.
In Nieuw-Zeeland zijn de merken Mainland Organic Cheese en Simply Organic Milk. De melk wordt verwerkt in zuivelfabrieken in Morrinsville, Hautapu, Waitoa.