De FAO is samen met wat partners druk met de ontwikkeling van de 'Organic Research Centres Alliance' (ORCA). Het ORCA-platform verzamelt wereldwijd biologisch landbouwonderzoek, waarbij de focus op ontwikkelingslanden ligt. De ORCA-Reaserch-website (www.orca-research.org) toont de inspanningen die geleverd worden om synergieen en netwerken in het biologisch landbouwonderzoek te ontwikkelen. De website wordt onderhouden door het Research Institute for Organic Agriculture (FiBL). De website informeert niet alleen over de komende ORCA-activiteiten, maar verstrekt ook informatie over lopende onderzoeksprojecten in de biologisch landbouw wereldwijd.

"Onderzoek speelt een onmiskenbare rol in de ontwikkeling van biologische voeding- en landbouwsystemen. Dit geldt vooral voor ontwikkelingslanden, aangezien deze vorm van landbouw ontwikkeld is voor gematigde zones zoals Europa, de VS en Japan", legt FiBL-directeur Urs Niggli uit.
"Er is behoefte aan een internationaal onderzoeksprogramma om zo de resultaten beter met elkaar te kunnen delen. ORCA verzameld relevant onderzoek van over de hele wereld."