Op 25 en 26 juni heeft de ICDA Awardshow plaatsgevonden. Ruim 5000 kazen uit verschillende landen werden gekeurd tijdens de International Cheese Awards in Stafford. Twee biologische kazen van Henri Willig wonnen goud en brons, en ook de biologische supreme geit van Hooidammer Bio werd bekroond met een gouden award. De kazen zijn door een internationale jury beoordeeld op textuur, consistentie en in het bijzonder de smaak.
Goud- Henri Biologisch Willig Pure Gold
Categorie: Best Organic Cheese - Specialty
"De bekroonde biologische Pure Gold is geselecteerd door Wiebe Willig , Algemeen Directeur, als zijn favoriete kaas. Natuurlijk gerijpt voor meerdere maanden en daardoor intens rijk van smaak met een zoete ondertoon."
Goud- Hooidammer Bio Supreme Geit
Categorie: Best Organic Cheese - Goat
"De prijswinnende Biologische Supreme Geit uit de Supreme lijn van Hooidammer Bio is smeuïg en heeft een notige lichtzoete smaak. Bovendien zit deze kaas vol met rijpingskristallen."
Brons- Henri Willig Biologisch Glorious Goat
Categorie: Best Dutch Cheese – Goat Milk
"De bekroonde biologische Glorious Goat is geselecteerd door Henri Willig als zijn favoriete kaas. Deze BGAgecertificeerde Nederlandse geitenkaas is romig en vol van smaak met een pikante hint."
Voor meer informatie:
Henri Willig
T: +31 (0) 970 102 88391
[email protected]
www.henriwillig.com