Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Groenten van eigen bodem

Biologische sector Qatar blijft groeien

Jarenlang werden biologische producten in Qatar geïmporteerd, met name omdat men in de veronderstelling verkeerde dat het land onvruchtbaar was. De geïmporteerde producten werden voor exorbitante prijzen verkocht. Sinds dat de buurlanden, Saoedi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein en Egypte in juni 2017 een boycot instelden tegen het land, is aan de aanvoer van veel producten een einde gekomen. 

Nu, twee jaar nadat de boycot inging, is het land hard op weg zelfvoorzienend te worden wat betreft biologische zuivel, groenten en fruit. De biologische landbouwsector groeit en voorziet de inwoners van Qatar van verse lokale producten tegen lagere prijzen.

Tot voor kort werd er gedacht dat de omstandigheden in Qatar ongeschikt waren voor de groententeelt vanwege de hoge zomertemperaturen, het ontzilte water, neerslagtekort en de dorre bodem. 

De regering van Qatar heeft hard gewerkt om deze uitdagingen het hoofd te bieden en de omstandigheden in het land geschikt te maken voor de land- en tuinbouw door gebruik te maken van duurzame, efficiënte teelttechnieken en methoden die geschikt zijn voor het extreme klimaat in Qatar. De biologische teelt kost 30% minder energie en water dan de conventionele tuinbouw en levert bovendien een gezonder product op waarvan de teelt het grondwater niet vervuilt.  

 

Bron: iloveqatar.net

Publicatiedatum: