Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Mogelijkheden voor andere biologische gewassen

Minder vraag naar biologische gerstemout en hennep

Nu biologische telers de laatste producten van het seizoen 2017 willen verkopen voordat ze weer gaan zaaien, blijkt dat de prijzen lager liggen dan ze hoopten.

De contracten zijn gesloten, wat betekent dat telers die hebben gewacht op hogere prijzen hun producten niet meer kunnen verkopen. Sommige kopers in West-Canada hebben gehoord dat producenten klagen, omdat ze geen kopers voor hun gerstemout kunnen vinden. De gerstemout markt is "erg stil en dat is jammer, omdat er goede gerst op de markt is," zegt Scott Shiels van Grain Millers uit Yorkton (Saskatchewan). Shiels beveelt telers aan om hun gerst te bewaren en af te wachten, maar hij weet dat ze dit financieel niet altijd kunnen doen. Sommige producenten hebben navraag gedaan om de gerst als veevoeding te verkopen - wat een groot financieel verlies zou betekenen. 

De biologische hennepmarkt heeft het ook moeilijk. China heeft de internationale hennepmarkt overspoeld met goedkope biologische hennep, waardoor de prijzen enorm gedaald zijn. In Canada is de prijs van hennep gedaald tot $1,30. Twee jaar geleden was dit nog $2,25. "Ik weet dat een aantal telers dit jaar geen hennep gaan telen, omdat het de tijd en moeite simpelweg niet waard is," zegt Tristan Gill van de Westaqua Commodity Group in Vancouver. 

Andere biologische gewassen dalen ook in prijs. Volgens Jason Breault van RW Organics in Saskatchewan dalen de prijs van biologische premium producten tot 2 tot 2,5 keer de prijs van conventionele gewassen. In vorige jaren lag de prijs van biologische producten nog drie keer hoger. Breault denkt dat dit komt doordat steeds meer conventionele telers overstappen op biologisch en dat hierdoor een groter prijsverschil ontstaat.

Sommige markten lijken positief voor telers die bezig zijn met hun inzaaien van hun grond. Gele erwten zijn bijvoorbeeld populair door de groeiende interesse in vegetarische en veganistische plantenproteïnen. Shiels verwacht daarnaast dat het aantal hectares met haver, tarwe en vlas ook zal toenemen, omdat de vraag naar deze producten ook groeit.

Bron: Country Guide (Ashley Robinson)
Publicatiedatum: