Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
Recordaantal omschakelaars in Wallonië in 2016
Het aantal biologische bedrijven blijft maar toenemen in Wallonië. 2016 was op dat vlak een recordjaar blijkt uit de cijfers van sectororganisatie Biowallonie. Eind 2016 waren er 1.493 gecertifieerde biobedrijven in Wallonië. Dat is 11,8% van het totaal aantal landbouwbedrijven. In één jaar tijd zijn er 146 nieuwe biobedrijven bij gekomen (+10,8%). Een record voor de Waalse biosector.
Het biologisch landbouwareaal groeide eveneens met 7.852 hectare. In totaal wordt nu 71.289 hectare biologisch bewerkt. Dat is 9,7 procent van het volledige landbouwareaal in Wallonië, en een verdubbeling in vergelijking met 2008.
BioWallonie publiceerde de nieuwe cijfers voor de Waalse biosector in het rapport 'Les chiffres du bio 2016'.