Welke kansen liggen er voor de teelt van biologische appelen en peren voor de industrie? Bio zoekt Keten en Bio zoekt Boer laten dat in een nieuwe studie onderzoeken. De biosector kampt al enige tijd met een tekort aan biologisch geteeld industriefruit voor appel en peer. Dat tekort lijkt bovendien structureel te zijn. Omgekeerd krijgen Bio zoekt Keten en Bio zoekt Boer wel vragen van telers die geïnteresseerd zijn om industriefruit te telen. Hier liggen dus kansen voor uitbreiding van het areaal.
Om deze kansen goed in beeld te brengen hebben Bio zoekt Boer en Bio zoekt Keten het onafhankelijk adviesbureau Delphy de opdracht gegeven om de teelttechnische aspecten en de rendabiliteit van de biologische industrieteelt de komende winter te onderzoeken.
Het uitgangspunt is een economisch rendabele teelt in combinatie met de eisen van de afnemers. Bij teelttechniek spelen rassen, plantsysteem, snoei en onderhoud, ziekten en plagen en oogsttechniek een rol. Bij de rendabiliteitsberekeningen wordt gekeken naar investeringen, kosten van inplant, onderhoud en arbeid, én de kostprijs per kilo geteeld product. Markt en afzet zijn het uitgangspunt voor de bedrijfsmodellen en berekeningen.
In gesprekken met belangrijke afnemers worden de eisen en de marktpotentie in kaart gebracht. Gerjan Brouwer (biologische fruitteelt) en Adri Streef (fruitteelt en economie) van Delphy zetten de mogelijkheden en randvoorwaarden op een rij en maken rendabiliteitsberekeningen. Op de eindbijeenkomst in februari-maart worden de verschillende teeltmodellen en de daarbij behorende economische berekeningen gepresenteerd.
Bron: BioForum Vlaanderen
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- "Als we stoppen met gifgebruik en kunstmest, dan zal er veel goeds gebeuren voor de boeren"
- "Basilicumolie, waar het allemaal mee begon, is nog altijd ons meest populaire product"
- QR-code neemt consument bij de hand in de wereld van specerijen
- PAN Nederland constateert meer bestrijdingsmiddelen in tuinplanten
- Demoveldbijeenkomsten robuuste aardappelrassen: 4, 11 en 20 juli
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
- In memoriam: Frans baron van Verschuer
- "We zeiden tegen elkaar: als we dit doen, dan gaan we voor 100% biologisch"
- John Arink gaat discussie aan met Henk Bleker bij Humberto op RTL4
- Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- Ronald van Marlen spreekt Rabobank-aandeelhouders aan op verantwoordelijkheid voor 'landbouwpuinhoop'
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-07-01 Demoveldbijeenkomsten robuuste aardappelrassen: 4, 11 en 20 juli
- 2022-06-30 "Leg biologische producten bij elkaar voor 60% meer omzet"
- 2022-06-29 Biologische blauwe bessenteelt plust in Peru
- 2022-06-29 "Voedseleducatie zou al moeten beginnen op het moment dat kinderen geboren worden"
- 2022-06-28 "Zimbabwe kan export biologische gewassen benutten"
- 2022-06-27 Patty Brard weggestuurd van bio-boerderij op Ibiza
- 2022-06-24 Johan Groen naar Geersing Potato Specialist
- 2022-06-24 Portfolio DSV TerraLife biologische groenbemestermengsels vernieuwd
- 2022-06-24 "Politieke druk overschaduwt wetenschappelijke basis nieuwe wetgeving koudebehandeling Zuid-Afrikaanse sinaasappelen"
- 2022-06-23 "Op deze korte termijn uitgesloten worden van de Europese biologische markt, doet pijn en brengt voortbestaan van onze telers in gevaar"
- 2022-06-21 Nautilus Organic en FruitMasters lanceren biologisch afzet- en kennisplatform BioMasters
- 2022-06-21 Pcfruit maakt specifieke gewasbeschermingslijsten voor erkende bio middelen
- 2022-06-20 "Goede vraag naar limes, maar volop uitdagingen om ze in Europa te krijgen"
- 2022-06-20 Veel belangstelling voor demonstratie cameraschoffel-systemen
- 2022-06-17 Overijssels versnellingsprogramma stimuleert teelt en afzet eiwitrijke gewassen
- 2022-06-17 Peruaanse export bio-bananen -20% in eerste kwartaal
- 2022-06-16 Eiwitboeren bundelen krachten voor betere positie in de keten
- 2022-06-16 "Door onderzoek en praktijkervaring wordt het steeds duidelijker hoe we strokenteeltsystemen optimaal kunnen inrichten"
- 2022-06-15 Zespri presenteert displayunits, verpakkingen en duurzaamheidsinitiatief tijdens Organic Produce Summit 2022
- 2022-06-15 Goed begin van de spinazieoogst ondanks wisselende weersomstandigheden