
Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- Fotoreportage Lentemarkt bij de Groene Passage
- Drie jaar undercover in de bio-industrie en vervolgens zelf verdacht van dierenmishandeling
- Nieuw: chips gemaakt van met biologisch zeewier bemeste zilte aardappels
- BD-druiventelers vinden opvolger en kunnen gaan afronden
- Bio-teler groeit voorzichtig: “Het was maar een beetje meer, maar we kregen ze slecht weg”
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Biologische Aubergine Weken van 24 juni tot 11 juli
Onmisbare bio-aubergine in het zonnetje gezet
Aubergines wordt al duizenden jaren geteeld. Oorspronkelijk komt deze vruchtgroente uit Azië. In het oude China moest een vrouw die wilde trouwen minstens 11 verschillende auberginerecepten kennen. Tegenwoordig vind je er met een beetje googelen zo tientallen: ratatouille, moussaka, melanzane parmigiana, baba ghanoush - Frans, Grieks, Italiaans of Indiaas. Je kunt er de wereld mee rond.
Biologische kasteler Frank de Koning, die allerlei bijzondere tomatenrassen, paprika's en puntpaprika's teelt in Tinte, Zuid-Holland, zweert bij de aubergine om heel andere redenen. Gangbare kastelers kunnen jaar in jaar uit dezelfde tomaten telen in hydrocultuur, maar als biologische teler moet Frank heel goed voor zijn bodem zorgen. Dat doet hij door vruchtwisseling: afwisselen tussen verschillende gewassen.
Frank legt uit hoe dit werkt: "Als je lange tijd tomaten teelt op dezelfde plek, krijg je last van microscopische aaltjes in de grond, die de wortels aantasten. Onze aubergines hebben echter wortelstokken die deze aaltjes afstoten. Dus als we tomaten afwisselen met aubergines, verdwijnen de aaltjes weer." Ook binnen de aubergines is variatie. Frank teelt zowel de gewone paarse aubergine als de gestreepte graffiti aubergine.
Aubergines zijn ook slimme planten, meldt Frank. "Verticillium is een schimmel die veel voorkomt en de vaatbundels van zo'n 300 plantensoorten kan blokkeren. Maar de aubergine is in staat om een 'bypass' te maken om zo'n blokkade heen. En er is nog een voordeel: allerlei nuttige insecten zoals het gele veertienstippelige lieveheersbeestje zitten graag in de aubergine. Zij zijn onze natuurlijke luizenbestrijders."
De Internationale Biologische Aubergineweken lopen van 24 juni tot 11 juli. Nature & More levert gratis posters en receptenflyers bij de aubergines van Frank de Koning. Meer info over Frank is te vinden op www.natureandmore.com met code 179. Bionext is de Nederlandse ketenorganisatie van de biologische landbouw. Nature & More is het trace & tell-merk van Eosta, Europees marktleider in biologische groente en fruit.
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-06-06 VS: Verkoop biologische citrus daalt
- 2023-06-06 "Dat juist Marloe en Raymond de BD-aspergeteelt omarmd hebben, past goed bij hun eigenzinnige karakter"
- 2023-06-06 Boer Ayoub bezoekt bio-fruitteler Wil Sturkenboom
- 2023-06-05 Onderzoek naar link tussen beschikbaarheid van zoet water en stikstofefficiëntie
- 2023-06-05 Welke vijf bedrijven maken kans op de BioVLAM 2023?
- 2023-06-05 BD-druiventelers vinden opvolger en kunnen gaan afronden
- 2023-06-05 Bio-teler groeit voorzichtig: “Het was maar een beetje meer, maar we kregen ze slecht weg”
- 2023-06-02 "In vergelijking met vorig jaar hebben we ons verkoopseizoen eerder moeten beëindigen"
- 2023-05-31 De Générose: nieuwe biologische 100% Franse tomaat
- 2023-05-31 "We hebben nog nooit zo vroeg zo veel biologische peren vast hoeven leggen voor komend seizoen"
- 2023-05-31 "Qua kosten zitten biologische champignons aan maximum"
- 2023-05-30 Het geheim van Gisele Bündchen? Lokaal en biologisch eten
- 2023-05-30 "Oog houden voor individuele uitdagingen, zodat telers geen nummer worden"
- 2023-05-30 Stadsbestuur Lier oogst zelf bio-groenten voor goede doelen
- 2023-05-26 Consumenten in Beieren kopen ondanks inflatie regionale en biologische producten
- 2023-05-26 Moestuinseizoen van start bij Landgoed Huis Sevenaer
- 2023-05-26 Jonge zeewierondernemers presenteren duurzame innovaties op Wereld Oceanen Dag
- 2023-05-26 René Groenen en Gineke de Graaf nemen afscheid van biologisch-dynamische boerderij De Beersche Hoeve
- 2023-05-25 "In Scandinavië zien we nu bio-kasgroententelers weer terugschakelen naar conventioneel"
- 2023-05-25 "Op weg naar emissieloos stikstofgebruik in de fruitteelt"